Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinél előfordult hasonlóan...

Valakinél előfordult hasonlóan érthetetlen személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, mások előtt kínosan ügyelek, hogy szigorúan hibátlan legyek. Egyfajta kínos tökéletesség, amiben érezhető feszültség van. Ha kell, bíróságig megyek, hogy bebizonyítsam az igazam/ártatlanságom. Olyan apró kis baromságokban is, amire más legyintene (pl.a lyukasztó pont nalam romlott el az irodában, pedig rendeltetésszerűen használtam).

Amúgy abszolút nem ilyen ember vagyok. A közeli barátaim ismernek, tudják, hogy spontán, jó humorú viszonylag laza ember vagyok. Mások előtt viszont ezt a kínos szerepet játszom. Akiket nem engedek magamhoz közel, nem engedem hogy bármit is megtudjanak rólam, a valódi énemről. Nem tudom miért csinálom ezt. Apám elkèpesztően igazságtalan és szigorú zsarnok volt velem. El fogok menni pszichológushoz, csak hátha közületek is találkozott ilyesmivel már valaki.



2022. dec. 2. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nekem is bizonyítási kényszerem van ha egy picit is felmerül hogy nem hisznek nekem. Gyűlölöm az igazságtalanságot és messze el tudnék menni hogy bizonyítsam a saját vagy akár más közelebb álló személy ártatlanságát. Szerintem ezt egyrészt nagymamámtól örököltem, ő volt nagy igazságosztó, másrészt viszont mivel rengeteget hazudtam a szüleimnek és számtalanszor eljátszottam a bizalmam, sokszor előfordult hogy igazat mondtam de előbb hittek egy ezer idegennek mint nekem... Ilyenkor tört rám a bizonyítási kényszer és szerintem mivel a hajlam megvolt nagymamám részéről, a fiatalkori tapasztalatokkal beégett a személyiségembe.
2022. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Talán megfelelési kényszer...
2022. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Kényszeres rögeszmés személyiségzavar?
2022. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ocd? Gondoltam rá, bár az a furcsa, hogy csak olyan emberek előtt viselkedek így akiket nem igazán kedvelek, vagy unszimpatikus idegenek. Amugy laza vagyok, sőt rendetlen. Az átlagnál jobban ügyelek a tisztaságra bar ha most bejönne vki a hazba..

Na de majd a pszichológus hátha többet tud.

Kösz a válaszokat!

2022. dec. 4. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem OCD, hanem OCPD, az utóbbi egészen más és nincs sok köze az OCD-hez, csak a nevük hasonlít.

A kényszeres rögeszmés személyisegzavaros emberekre a túlzott kontrolligény, a kiélezett figyelem az apró, jelentéktelen részletekre is, szorongás a feladatok pontatlan elvégzésétől és rend iránti vágy jellemző. Időnként szoktak pereskedni teljesen feleslegesen.

A paranoid személyiségek is szoktak, de ott más a motiváció.

2022. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vannak azért nalam rögeszmésebbek is, akik lepontozni jarnak a gyakorira. Szégyenletes, nincs saját életük. Én mindenkine zöldet nyomtam.

Megnéztem az ocpd-t is, vannak hasonlóságok de nem vagyok biztos benne, hogy az.

2022. dec. 4. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!