Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális történetek ezek egy...

Normális történetek ezek egy gyerek életében?

Figyelt kérdés

HA NEM ÉRDEKEL, MERT HOSSZÚ, NE OLVASD EL, ÉS NE PAZAROLD AZ IDŐD, HOGY KOMMENTELSZ, HOGY EZT NEM OLVASOM EL.


Sajnos a legtöbb sérelem, amit én annak éltem meg, már elfelejtettem. Vagyis nem emlékszem már rájuk aktívan. Néha eszembe jutnak, de ha mindent fel kellene sorolnom, akkor nem menne. De itt egy pár példa, amire kíváncsi lennék, hogy vajon ezek normális, egészséges reakciók e mind a gyerek, mind a szülő részéről.


Emlékszem, hogy apa kocsijába nem lehetett koszos cipővel beülni, le kellett vennem és a csomagtartóba kellett raknom. Főleg amíg újak voltak az autók. Nos történt egy olyan, hogy egy gyerekkori barátomnál voltam, és szüleim jöttek értem. Már mentünk le az utcán a kocsihoz, én pedig kavicsokat rugdostam. Mivel adhds vagyok (sajnos nemrég lett diagnosztika, gyerekkoromban az összes pszichiáter pszichológus félrediagnosztizált), tisztán emlékszem, hogy teljesen el voltam merülve a gondolataimban, és ha felgyulladt volna mellettem egy autó az se tűnik fel nekem. A kavicsot egyszer messzebb rúgtam, természetesen véletlenül, és apa kocsiját eltaláltam. Egyből kizökkentem, és tisztán emlékszem, hogy összerándultam, teljesen ledermedtem, és nem mertem hátranézni, de hallottam ahogy anya súgja apának hogy jaj szegény, ezzel a majdnem elnevetve magát hangsúllyal, apa meg először ideges volt, de aztán erre ő is elnevette magát.



Szóval szerintetek egy 6 7 éves gyerektől ez normális reakció, hogy összerándul, mert tudja, hogy most torkaszakadtából le lesz üvöltve a feje? Ebben az esetben nem így lett szerencsére.



Óvodás korban rendszeresen bújik el a kertben amikor tudja, hogy most nem az anyja, hanem az apja megy érte, sőt, még szól is, egy óvodás társnak, hogy nézze a kerítésnél hogy mikor érkezik, és intsen, mert akkor elmegy mégtávolabbi helyre elbújni.


A szülők elváltak, amikor pedig jön az apa a gyerekért, az rendszeresen elbújik a ruhásszekrényben vagy az asztal alatt.


15-6-7-8 éves korában is még úgy üvölt a gyerekkel, hogy az egész utca hallja, ha valami nem úgy van, ahogy azt az apa akarja. Példák. 15 éves gyerek pszichiátriára kerül, önveszélyes kijelentések miatt. Megérkezéskor még nincsen hely a pszichiátrián ezért a szomszédos osztályra kerül egy pár óráig amíg lesz ágy, ami cukorbetegeknek van. Itt a gyerek ki se akar pakolni, mert mindjárt átmegy 2 hétre a rendes helyre, de természetesen már az apa emeli fel a hangját, hogy pakolja ki a ruhákat a gyerek a szekrénybe. Jön valami nővér, és közli, hogy foglalkozás lesz a szomszéd teremben, ahol a betegek összeülnek. Valamiért ekkor a szülők kimentek, de aztán amikor visszaérnek, az apa látja hogy a gyerek ül az ágyon még mindig. Felemelt hanggal már kérdezi, hogy miért vagy még itt? Hol lennék? Kérdezi a gyerek. A szomszéd teremben ahol a foglalkozás megy. Mondja a gyerek, hogy az nem neki van, meg minek menjen, úgyis mindjárt átkerül a rendes osztályra ahol lennie kell. Erre elkezd az apa üvölteni, hogy őt nrm érdekli, azonnal menjen a többiekhez és vegyen részt, mert ezt mondták a nővérek. Mondja a gyerek, hogy de nem is kötelező, azt mondták. Itt torkaszakadtából üvölt már, hogy most azonnal keljen fel. Természetesen így is tesz, az akarata a szülőnek végbemegy a terrorral.


2022. dec. 3. 04:55
 1/3 anonim válasza:
0%

Érdekes történet azt meg kell hagyni.


Sorban reagálok mindenre.


A kocsis témánál meg-meg érthető a cipő levétel, mert új autó, sokat dolgozott/dolgoztak érte, hogy meglegyen. ( bár túlzásnak tartom akkor is a cipőlevételt )


Az, hogy belerúgott a kőbe és rápattanás után nem üvöltött le a hangulat/kedv vagy a véletlen műve is lehet.


Az authizmussal élőket különös bánásmódban kell/kellene részesíteni.


Gyonorösszerándukás természetes reakció, mert az altalad említett "álomvilágból" kiestél hirtelen (mp ek töredéke alatt) és tudtad, hogy ezért kikapsz verválisan/ és- vagy fizikálisan s így az ideg, félelem ezt a reakciót váltotta ki belőled.


Az elbújás, a kiabálás, lelki terror, bántalmazásként megélt nem kívánatos pillanatok eredménye nely az "apához" kötődik/felé irányul.


A szülőtől való félelem az, és a vele nem lenni akarásának jele, hogy a szekrénybe is próbált elbújni előle/elmenekülni.


A valas pláne ratesz, de nem is szeretném már ezt ennél is megjobban tetézni.


Pszichiátria is ezek felgyülemlett negatívumok eredménye.


Az apa nagyon rossz hatással van rád s eme helyzeten haladektalanul változtatni kell szerintem.


Ha pszichiáternél vagy orvosbál vagy ezektet ugyanígy mond el neki és kérd neki a segítségét, hogy segítsen neked/segíthessen neked.


Ez, hogy ugyanúgy üvöltözik olyannyira, hogy az utca zeng tőle szintén mondd el. Ha kell vond bele a hatóságokat s kérd, hogy nyugodtan kérdezzék meg a szomszédokat/utcabelieket/utcabélieket is.


Akkor a kérdésedre valaszolva:


"Normális történet ez egy gyermek életeben?"


-NEM, egyaltalán nem nornális.


Ha bámilyen kérdésed lenne felém, vagy bámiben segítség kellene, keress bizalommal.

2022. dec. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem vagyok autista lol. Adhds vagyok.


Igen, én tudom, hogy azért bújtam el, mert féltem, stb. De kíváncsi voltam, vajon túlreagálom e, vagy ezek tényleg gázos sztorik. Persze azért köszönöm az elemzést.


Ezt a hatósági dolgot az egyik pszichológusom is javasolta, a pszichiátria utáni terápia során, ekkor pszichológust cseréltünk, mert ugye anyának mondta, hogy hívja ki rá a rendőröket, de szerencsére nem tette, és apának is szólt ezért lett váltás. Mondjuk a következő is nagyon inkompetens volt szegényke, pedig ott már emlékszem, hogy többször is volt olyan tünetprobléma, amiből fel kellett volna neki tűnnie annak, hogy adhds vagyok.


Fizikai bántás sosem történt, egy pofont leszámítva amikor az asztalnál karácsonyi vacsoránál nagyon nem odaillőt mondtam.



Már nagyon jó a kapcsolatunk, és igazából mindig mindent megtett értem, sőt még most is megtesz.

2022. dec. 3. 05:36
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg nézd meg ezt: Shapiro: Győzd le a múltad!
2022. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!