Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha a konzultáció...

Normális ha a konzultáció során java részt a pszichológus beszél és alig hagy szóhoz jutni?

Figyelt kérdés
Apám rászedett, hogy járjak pszichológushoz (gyermekkori sérelmek, magányos depresszió) és talált egyet, a Google-n talált "kollégákhoz" képest alacsony áron dolgozik ezért gondolom ez is szempont volt apámnak. Alapjáraton kedves, középkorú nő, eddig 4x voltam nála. A problémám, hogy nagyon gyorsan beszél, sokszor nem értem őt, főleg, hogy maszkban van (a saját lakásában), alig hagy beszélni. Nagyon sokat tud beszélni, mintha ezzel húzná az időt, sajnos tényleg így érzem. Már az elején azt kérdezi, hogy hoztam-e a pénzt. Minden alkalommal vinnem kell egy papírt, hogy bizonyítsam, hogy ki lett fizetve. Magányos depressziómmal kapcsolatban olyan dolgokat kérdez, hogy szoktam-e beszélgetni az újságossal, meg a buszsofőrrel stb, mikor nyílván a mai világban ilyet nem igazán szokás már. A FB profilja is elég furcsa nekem, pedig ez alapján nem szoktam ítélni de elég furcsa dolgokat oszt meg. Összességében nem érzem, hogy sokat segít főleg így, hogy nem értek szót vele, mert teljesen más generáció vagyunk, és azt az 1-1 pihenőnapomat se akarom 4 óra utazgatással tölteni, pedig szóvá tettem, hogy ne legyen annyira messze. Apám nagy reményeket fűz hozzá, az elején én is így voltam, hogy most javulás érek el ezzel. Hogy mondjam el neki, hogy megértse és ne sértődjön meg? (20 éves vagyok)
2022. dec. 7. 01:05
 1/8 anonim válasza:
57%

Valószínű ettől egy bármilyen korosabb, tapasztaltabb idegennel jobban járnál.

Mint ahogy pl autószerelők között is vannak nem kis kóklerek, simán megvan ez pszichomókusok között is.

Hovatovább, konkrétan én is ismerek 1-et, aki pszichológus létére egy másik pszichológusra szorulna inkább, annyira defektes figura volt egész életében.

2022. dec. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Átküldöd a profilját? Nem muszáj, csak kíváncsi vagyok.


Egyébként nem jó, ha nem értitek meg egymást, ez egy olyan dolog, hogy kell a közös hullámhossz. Nem valami kókler amúgy? :D Biztos igazi pszichológus?

2022. dec. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem normális. Menj át egy valódi, rendes szakemberhez, aki nem bolond.
2022. dec. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Keress egy másikat, és ne azt várd hogy apád keressen neked aztán meg okolod mindenért.
2022. dec. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Pszichológusként jelezném, hogy rengeteg a kókler, plusz a legjobb pszichológus sem ért mindenhez, érdemes olyan szakembert keresni akinek szakterülete jelen esetben a depresszió. Ajánlás útján könnyebb olyan pszichológust találni akivel könnyebb szót érteni:)
2022. dec. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sürgősen keress másikat. Eleve, az, hogy nem hagy szóhoz jutni, nem normális.

Ha teheted, jelentkezz be többhöz ismerkedni, és maradj a legszimpatikusabbnál. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem biztos, hogy érdemes a legelső szakembernél lehorgonyozni, ha keresgélsz, angyobb esélyed van találni olyat, akivel jobban együtt tudsz dolgozni.

2022. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-öshöz: Pszichológusi diplomám van, de nem praktizáltam soha. Saját és ismerősök tapasztalata alapján, meglepően sok a rossz szakember a pszichológusok/pszichiáterek/pszichoterapeuták között is. Sajnos az se garancia, ha valaki befutott szakember vagy kiképző terapeuta. Sőt.
2022. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress másikat! Bpőven elég, ha te nem érzed komfortosan magad vele, ez így nem fog működni. Nem olyan nagy baj, ha csak a 6-dik jön be, ez már csak ilyen. És az 5-ös véleményét csak megerősíteni tudom.
2022. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!