Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brintellix szedésével tapaszta...

Brintellix szedésével tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár éve majdnem meghaltam.Sokáig voltam mozgásszervi rehabilitáció n és neurológián.Szerencsére rendbe jöttem,de lelkileg teljesen kicsinált(rengeteg szenvedés stb),próbáltam erős maradni lelkileg,de nem igazán ment.Nagy nehezen,de beláttam,hogy ez így nem mehet tovább segítséget kell kérnem.Mai nap voltam orvosnál és Brintellixet írt fel(10mg).Kérdeztem,hogy okoz-e mellékhatást,mondta,hogy nem. Már maga a depressziónak vannak mellékhatásai, szedjem nyugodtan(libidó csökkenés).

Mai nap bevettem 1 szemet,hát kiütött rendesen(nemrég keltem fel).Szorongásom érdekes módon jelenleg nincsen.

Nagyon nem akartam ilyen gyógyszert szedni,mert tartok tőle,de már elviselhetetlen volt a szorongás/depresszió.

Kinek mi a tapasztalata az ilyen gyógyszerekkel kapcsolatosan?

Pszichoterápiára járok,eddig még nem sok sikere volt(4 alkalom),de folytatni szeretném.


Egyébként vérvételre majd mennem kell.



2022. dec. 7. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
kuffantani nincs kedved a libido csökkenésel vagy egyedül vagy? mert akkor mindegy ha nincs is párod
2022. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miután kórházba kerültem egyedül maradtam.Szóval jelenleg nincs barátnőm.Beszéltem orvossal,azt mondta hogy a stressz miatt alakult ki."mert akkor mindegy ha nincs is párod" -Egyenlőre "mindegy",amíg rendbe nem jövök.
2022. dec. 7. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
A brintellix egy viszonylag új szer, 2014 óta van a piacon. Nem tartozik az SSRI-ok közé, de szerotininra hat szintén. A szexuális mellékhatás ritkább és nem is jelentkezik annyira súlyosan, mint az SSRI-oknál. Gyakoribb viszont a hányinger ami nem is biztos, hogy elmúlik. Egyébként szorongással kapcsolatban elég ellentmondásos jelenleg a megítélése, úgy tűnik, hogy nem annyira hatékony, mint az SSRI-ok (és nincs is rá törzskönyvezve, csak depresszióra). Persze lesz aki azt mondja, hogy ez használt neki rá, meg egyébként is ha valakinek csökken a depressziója akkor általában a szorongása is csökken. Szóval ezek alapján furcsa, hogy ezt írta föl neked az orvos elsőre, gondolom a szexuális mellékhatást akarta minimalizálni.
2022. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk az, hogy azt hazudta, hogy nincsen mellékhatása elég inkorrekt az orvos részéről. Nyilván nem akart előre megijeszteni, meg nem akarja, hogy beképzeld de azért az antidepresszánsok nem egy aszpirin kategóriájú szerek, hogy tényleg alig lehessen embert találni akinél zavaró mellékhatás lép fel. Ezeknél teljesen lutri, hogy kinél mi lép fel, az emberek negyedénél (ami óriási szám) pl. hányingert okoz, amit írtam is. Azért ez nem éppen azt mutatja, hogy nincsen mellékhatása.
2022. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szűnő hányinger és vajmi kevés szorongáscsökkenés volt nálam, mindössze 7,5mg-ig jutottam. Ki kell próbálni, mert van akinek viszont bejön.
2022. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!