Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült emlékeznie elfojtott emlékekre?

Figyelt kérdés
Pár hónapja egy trigger felszínre hozott egy régi emléket, de nem tudtam ennél mélyebbre ásni, pedig érzem hogy van még bőven elnyomott emlékem ebből az időszakból. Van itt olyan, akinek sikerült emlékeznie elfojtott emlékekre? Milyen módszer vált be?

2022. dec. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Hipnózissal fel lehet hozni ilyen emlékeket.
2022. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Igen, nekem. Ezek az emlékek nem véletlenül vannak elfojtva, valószínűleg nagyon fájdalmas lenne újra előtérbe hozni őket, emiatt nem is javaslom, hogy egyedül megpróbálj ilyenekkel kísérletezni. Én anno megpróbáltam tudatosan visszaemlékezni egy eseményre ami a traumához kapcsolódott és utána szépen lassan elkezdtek előbújni a kapcsolódó emlékek is. Viszont baromi rosszul lettem, a régi pszichoszomatikus tüneteim elkezdtek erősödni és a szorongásom is nőtt. Konkrétan rosszul lettem. Aztán később terápiába is bukkantak elő emlékek, de akkor már viszonylag biztonságos környezetben voltam. Nem csak a terapeuta miatt, hanem a személyiségem is már erősebb volt, könnyebb volt megbirkóznom a nehéz érzésekkel.
2022. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
2#-es vagyok. A hipnózist nem javaslom, anyám is próbálta, és pont a fentebb leírt okok miatt csak hónapokig tartó pánikrohamokat nyert vele. Nem hoz gyógyulást önmagában az, ha visszaemlékszel a traumára.
2022. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Hipnózissal. Fel lehet hozni vele a legmélyebb emlékeket is. Ha felkeresel egy ezzel foglalkozó szakembert, felhozzátok ezeket az emlékeket és közösen feldolgozzátok.
2022. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
#3 Ez legfeljebb olyan esetben fordulhatott elő, ha édesanyád valami Youtube videót követve hipnotizálta saját magát. :D Vagy olyan emberhez ment, aki elvégzett valami 3 napos tanfolyamot. De a kérdező gondolom nem ennyire hülye.
2022. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem régen kérdeztem erről egy pszichiátert, mert hasonló cipőben járok (képtelen vagyok visszaemlékezni valamire, amit fontos lenne tudnom, ezért hipnoterapeutához készülök menni). Azt mondta, hogy a hipnózis segíthet az emlék felidézésében, de számolni kell azzal, hogy ha egy traumatikus emlékről van szó, akkor az amnézia feloldásával az emlékhez kapcsolódó trauma is előjön, vagyis a páciens újra traumatizálódik, amit azután szükség szerint kezelni kell. Tehát meg tudom erősíteni a #2/#3. által írtakat.
2022. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Hipnózissal tudod felhozni ezeket az emlékeket. Igen, traumatikus élmény lesz, de éppen ez a lényege, hogy felszínre kerül, és nem a tudatalattidat traumatizálja szépen lassan, úgy, hogy azt sem tudod, mi pontosan az az emlék. Amíg nincs a felszínen, addig kezelni sem lehet rendesen. A hipnózist hozzáértő szakemberrel kell csináltatni, aki tudja is, mit csinál és segít feldolgozni a traumát.
2022. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Én azt azért hozzátenném, hogy a memóriakutatások alapján a traumatikus emlékekhez kapcsolódó amnézia alapvetően meglehetősen ritka, egy elég ellentmondásos jelenség, és az hogy valamire eddig nem emlékeztél aktívan de valami emlékeztetett rá az nem jelenti azt hogy ez a szó szoros értelmében egy kifejezetten elfojtott emlék volt. A hétköznapi diskurzusban nagyon gyakran előkerül, hogy valami traumatikus eseményt csak úgy el lehet felejteni, meg úgy el lehet fojtani hogy képtelenek vagyunk emlékezni, de a valóságban erre a gyakorlati példa kevés, ez egy ingoványos talaj. A hipnózissal és egyéb ilyen emlékek előhívását célzó terápiákkal pedig érdemes óvatosan bánni, mert sok esetben csak fogékonnyá válik tőle az ember a szuggesztióra és potenciálisan torzítja az emlékeket vagy hamis emlékeket ültet el.
2022. dec. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hipnózis által a jó emlékek is előkerülnek? Nagyon sok mindenre nem emlékszem, így jó lenne tudni a választ rá.
2023. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!