Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memóriazavarom van? Hogy...

Memóriazavarom van? Hogy lehet ilyesmire rosszul emlékezni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nekem úgy rémlett, hogy Ausztrália a tenger közepén van, messze,nagyon messze a legközelebbi szárazföldektől. Erre nemrég, mikor jobban szemügyre vettem a térképen, döbbenten láttam, hogy Pápua új guinea mindössze pár mérföldnyi távolságra van tőle a legközelebbi pontján. Hogy lehet ilyesmit benézni?? Konkrét emlékem van arról, hogy gyerekként nézem a térképet és nem értem, hogy tudott benépesülni, mikor annyira messze van mindentől, hogy kezdetleges eszközökkel képtelenség megtenni ekkora tengeri távolságot, mégis őslakókkal volt tele a felfedezésekor. Most meg nézem hogy nincs is annyira messze a környező szigetektől. Hogy csinálta ezt az agyam? Kezdődő demencia?

2017. márc. 5. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezdődő félelem, hogy elfogy az időd még valami előtt, amit szeretnél.
2017. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TR75 ***** válasza:
A gyerekkori emlékek bizony sokszor ilyenek :-)
2017. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű rosszul emlékezni. Csak az kell hozzá, hogy az ember felületesen nézze meg a dolgokat és akkor már a lényegtelenebb részletekre egyáltalán nem emlékszik.
2017. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valaki megnézte a térképet is? Az a pár mérföld az 100 km.

Amúgy, tudod: kontinensvándorlás. Nagyon öreg lehetsz már...

2017. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TR75 ***** válasza:

Nagyjából 150 km.

Amúgy Ázsiától (tehát a konkrét kontinenstől) azért kicsit messzebb van, olyan 3000 kilométerre, szóval a kérdezőnek igazából csak Pápua Új-Guinea ment ki a fejéből Ausztrália fölött, gondolom, ezért emlékezett rosszul (Pápua Új Guinea meg amúgy is keveset van szem előtt, elég ritkán szerepel a hírekben).

2017. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van, aki szerint a kontinensvándorlás pár év alatt láthatóvá válik a térképeken? :O ez durva...
2017. márc. 6. 23:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékeztem hogy Ausztrália fölött nincs semmi közvetlenül. Vagyis többezer km-re. Ahhoz képest majdnem érinti, egy ponton meg épp csak egy szoros van köztük. Erre értettem, hogy durva.
2017. márc. 6. 23:52
 8/13 TR75 ***** válasza:
#6 Attól függ, milyen részletes a térkép :-)
2017. márc. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Óhhhh... micsoda problémák... megjegyzem, a demencia az, amikor beteszed a sütőbe a zoknidat és megfűszerezve megsütöd...
2017. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, csak az is így kezdődik. Kezdődő demenciát írtam, olvasd el újra a kérdést.
2017. márc. 15. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!