Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni indokolatlan...

Mit lehet tenni indokolatlan idegesség, szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom már attól félek, hogy meg fogok őrülni olyan rossz.

Néha hullámokban jön pl. elbambulok és akkor elmúlik egy kicsit, utána elkezdek gondolkozni, valami eszembe jut és újra jön. De legtöbbször folyamatos. A gyomrom is már kész van állandóan ég, a fejem is fáj annyit sírtam.

Csinálnék valamit de semminek nem látom értelmét. Emberek között nem érzem jól magam, félek, hogy rosszat gondolnak, beszólnak.

Családtagokért is aggódok nehogy bajuk legyen pl. autóbaleset, betegség. Nem tudom mit tegyek ez ellen, ez már valamilyen mentális betegség lehet? Az a baj, hogy még orvost se mertem felhívni, halogattam, félek tőle, hogy azt gondolná csak sajnáltatni akarom magam.



2022. dec. 9. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Nem gondolná. Mindenképpen beszélj orvossal, pszichológussal. Pszichiáter tud neked felírni szorongáscsökkentőt, de terápiára is szükséged lenne, hogy az okot ki tudd deríteni és ezáltal megszüntetni a tüneteket.
2022. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jövő héten ráveszem magam, hogy beszéljek valakivel. Én egyébként tudom az okát szerintem de igazából mindig is hajlamos voltam a szorongásra, nagyon fiatal koromban is de ennyire nem volt rossz vagyis meg tudtam nyugodni legalább. Sajnos mindig is önbizalomhiányos voltam, érzékeny.

Bízok benne, hogy meg lehet szüntetni valahogy.

2022. dec. 9. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképpen kérj segítséget, ne szenvedj egyedül!
2022. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!