Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmus kezdete indokolat...

Alkoholizmus kezdete indokolatlanul inni hétköznap?

Figyelt kérdés
Igazából nem is indokolatlan annyira, nincs senkim, nincs munkám, nincs pénzem, az egyetlen személyt akire számithattam, egyre távolibbnak érzem, minden beszürkült, mint az őszi idő. Visszatérő probléma ez az üresség és tehetetlenség érzet, tudom nem várhatom mástól a segítséget, mégis egyedül gyenge és esetlen vagyok, sosem azt csinálom amit szeretnék, mindig másoknak szeretnék megfelelni jó lenni, próbálok simulni, beilleszkedni, de végül sosem megy, sehol sem találom a nyugalmam. Most ittam meg egy fél liter töményt. Nem sok, mégis mardos a bűntudat, egy semmirekellő vagyok, nem látom a kiutat, ilyen fiatalon mindig a bukás, nem merek kilépni, még akkor is, ha tudom amit most csinálok sehova sem vezet. Valahogy így érzek, ezért ma felbontottam az üveget.

2021. nov. 4. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél liter tömény nem sok?! De sok. Próbáld visszafogni magad, most még van rá esély, ha eddig nem ittál.

Ne a bűntudat mardosson, hanem próbálj egy elérhető (!) célt kitűzni magad elé. Aztán dolgozz azon, hogy azt elérd. Utána folytasd hasonló módon. Az ivás semmire nem megoldás.

2021. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer felbontasz egy üveget (nem töményet) azzal nem sok gond van. Ha naponta felbontasz egy üveget az kezd sok lenni, ha naponta többször bontasz öveget az nagyon sok. Ha eleve egy hordóból iszol és nem kell naponta bontogatni akkor is sok.


Mindenkinek vannak nehézségei. Kell időt engedni meggyászolni a problémákat. Aztán meg lépni kell tovább, és küzdeni. Az élet ilyen.

Aztán majd jönnek emberek és azzal szórakoznak hogy elgáncsoljanak az életben.

Alkohol nem oldja meg a problémákat, ha az ember feszült akkor ezen segít, egy alvás aztán előre.


Sőt ha minden este iszol attól nem oldódik meg semmi. Kezd a munkakereséssel és a tömény letételével.

2021. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
miből veszel töményet, ha nincs pénzed? baromi drága a pia. amúgy fél liter tömény NAGYON sok.
2021. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy ajándékba kapott pia volt,nem én vettem. 22/L
2021. nov. 4. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Szimplán csak a vastag betűs kérdésre válaszolva;

Az alkoholista nem indokolatlanul iszik, mindig talál indítékot az italozásra. Jellemző.

Főleg ahogy egy volt kollégám, egy évben ugye egyszer van születésnapja, de minden nap azt ünnepli kb.

Ne nyúlj az üveghez, nagyon kemény drog a pia, és nagyon nagyon nehéz lejönni róla. Rosszabb lesz a kedved időről időre főleg hogy tudod azt, hogy amit csinálsz az rossz, nem helyes, ezért még a bűntudat is mardosni fog, és mély depresszióba süllyedsz, ami ha további időre fent áll, még az öngyilkosság sincs kizárva.... Ha meg már úgy érzed esetleg hogy függővé váltál, és nehéz, akkor sürgős dolog tenni ellene. Alkoholista voltam én is, tapasztalatból mondom. A kollégámat kirúgták, mondjuk ő már a rosszabb eset volt, mostanra hasnyálmirigy gyulladása van, és már a mája is szenved ugyanis 14 éve iszik, és már az egész ember sárga.

2022. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 VZ2 ***** válasza:
Ha már ezt a kérdést feltetteed, mert elgondolkoztál rajta, akkor igen, az! Le kéne állni avval a k_rv@ ivással!
2022. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VZ2 ***** válasza:
33%
Na persze fél liter tömény, mi? És a pötyögés még így megy... Aha! Na jól van. Jó kis kamu kérdés ez.
2022. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!