Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet anyukámnak (ld. alább)?

Figyelt kérdés

Bár ehhez szerintem senki nem tud érdemben hozzászólni, mert pszichiáter úgyse jár erre, azért gondoltam próba szerencse, megkérdezem...


Nem tudom, hogy neki milyen mentális betegsége lehet (én laikusként neurózisra gyanakszom, de nem vagyok pszichiáter, és ha jól tudom az amúgy is egy gyűjtőfogalom)... Fiatal korában sokáig kezelték gyógyszeresen is, kórházban is volt többször, egyszer volt egy öngyilkossági kísérlete is (amikor én még nagyon kicsi voltam)... De már NAGYON-NAGYON régóta nem szed SEMMILYEN gyógyszert, nem jár pszichiáterhez, nincs ezen a téren betegségtudata... Viszont sajnos a betegsége nem múlt el, időnként mindig újra és újra előjön... Én ezt „kikattanás”-nak hívom (mármint ezt az állapotot), hogy éppen megint „ki van kattanva”... Ilyenkor nagyon sokszor magában / magával beszél (ez a legjellemzőbb és legszembetűnőbb tünete), hangulatingadozásai vannak... Gyakran cirkuszol, veszekszik, beleköt mindenbe, felhúzza magát mindenen... Ritkán előfordul, hogy hányingere van, sőt hány, van, hogy ilyenkor akár hosszú órákon keresztül hány / hányingere van... Időnként van, hogy szédül, rosszul van... Amikor nincsen kikattanva, akkor teljesen normális, senki nem gondolná róla SOHA szerintem, hogy

mentális beteg...


Ami a legnagyobb baj, hogy egyre gyakrabban vannak ilyen kikattanós időszakai, és ezek egyre tovább tartanak, a normális időszakai meg egyre rövidebb ideig...


Nagyon unom már ezt, szóval a következő lesz: legközelebb ha megyek a pszichiáteremhez (sajnos csak februárban), akkor először is odaadom neki kinyomtatva ezt a szöveget, amit itt is írtam róla, hogy olvassa el... Plusz megkérdezem, hogy nem lehetne e a 30valahány éves kartonjait / leleteit / pszichiátriai papírjait valahonnan elővarázsolni, mert azokon már biztosan diagnózis(ok) is volt(ak)... És így talán könnyebb lenne kezelni, mert szerintem kórházba tuti nem fekszik be, még a pszichiáterhez sem akar elmenni járóbetegként sem... VISZONT attól tartok, hogy ahogy egyre idősödik, ez egyre rosszabb lesz... Legutóbb már csak 3 hónapig volt normális, ez már TÉNYLEG abszolút negatív rekord... :-(



2022. dec. 10. 21:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%

Valamilyen személyiségzavar lehet + szorongásos zavar. A hangulatingadozások és a cirkuszolás (dührohamra gondolhattál) miatt borderline-gyanús.

Ha nincs betegségtudata, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy elköltözöl. Ha nagyon rosszul van, mentőt hívsz.

2022. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#1: Elköltözök, ja, kb. egy 5 éves gyerek szintjén levő önállósággal (bár szerintem egy 5 éves gyerek már önállóbb, mint én)... :-| Én még súlyosabb(?) eset vagyok, mint ő (tőle örököltem valószínűleg a szorongásos betegségeket nagyrészt)... Viszont nekem legalább van betegségtudatom, és szedem a (nem kevés és nem gyenge) gyógyszereket...


Viszont belőle azért van már NAGYON elegem, mert az én életemet is NAGYON megkeseríti ilyenkor... Nem hajlandó velem Bp-re jönni, nem néz velem filmeket, nem eszik velem a BK-ben, nem csinál SEMMIT, amit amúgy szívesen csinál(na), amikor nem kattant... Attól félek, hogy ez egyre rosszabb lesz, szóval már csak ezért is kellene a kezelés... Engem nem érdekel, én magam rángatom el a pszichiáterhez a hajánál fogva akár, ha kell, csak kérdés, hogy a pszichiáterem hogy fog ehhez hozzáállni, tekintve, hogy kb. 5 perc van rám, amiből 2 perc a gyógyszerfelírás (sajnos ilyen a TB-s ellátátás)...

2022. dec. 10. 21:41
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
PTSD. Rá kéne nézni a gyerekkorára: bántalmazták? Valószínűleg az a gond, hogy a korábbi kezelések kimerültek a gyógyszerezésben, azzal meg nem lehet traumákat gyógyítani, csak pszichoterápiával.
2022. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3: Szerintem nem bántalmazták, de lett volna egy bátyám, akit elvesztett (én a mai napig nem tudom pontosan ez hogyan történt, mert nem is akarom megkérdezni, pláne tőle nem...), gyanakszom, hogy esetleg emiatt is lehet ez... Bár ki tudja, bármi lehet... Azért kéne előkeresni a 30valahány éves papírjait, mert azon biztosan van már diagnózis, csak nem tudom, hogy a pszichiáterem hajlandó e lenne rá...
2022. dec. 10. 21:44
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Igen, ha az ember az okokat nem dolgozza ki/fel pszichoterápián, csak elnyomja a kellemetlen tüneteket gyógyszerekkel, akkor egyre rosszabb lesz. Még akkor is így lenne, ha nem szedne szereket, de azzal együtt pláne, mert ugye ahogy írod is,ezek nem gyenge, hanem brutál beavatkozások, komoly nyomot hagynak a szervezeten.

Te nem géneket örököltél, hanem az ő “neurózisának” vagy az áldozata, ő pedig a szülei neurózisának az áldozata.

2022. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#5: ???

Ő nem szed gyógyszereket már NAGYON régóta, épp ez a baj szerintem...

2022. dec. 10. 21:48
 7/24 anonim ***** válasza:
42%

"Ritkán előfordul, hogy hányingere van, sőt hány, van, hogy ilyenkor akár hosszú órákon keresztül hány / hányingere van.."


Ez mióta van neki? Neurológus látta már?

Nem szeretnélek ijesztgetni, de tudok olyan esetről, hogy az illető az évek során egyre veszekedősebb, "idegbetegebb" lett, stb. Közben időnként hányással járó fejfájásai is voltak. A családorvos elintézte annyival, hogy "biztosan pszichés". Majd egy nap kiderült, hogy egy krumpli méretű jóindulatú agydaganat van a fejében, ami évtizedek óta szépen növögetett ott. Ráadásul a jóindulatú agydaganat a helyétől függően szintén tud agresszív, kontrollálatlan viselkedést okozni.

2022. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
Lehet az is, de ha az első életéveiben érzelmileg elhanyagolták, mert pl.elfoglaltak voltak a szülők vagy akkoriban divatos (mára már igazoltan baromság) nevelési elveket követtek, akkor simán traumatizálhatták annyira, hogy egy ilyen súlyos veszteség alapjaiban megdöntse szegényt. Egy traumatizálatlan gyerekkorú, helyes önértékelésű, stabil embert ezek kevésbé vagy rövidebb ideig ráznak meg. Ismerek két olyan embert is, akik kb.30 éves korukban veszítették el az anyjukat és teljesen megborultak tőle… mert hát eleve labilisak voltak, pont az anyjuknak (is) köszönhetően.
2022. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#7: Már nagyon régóta van a hányás IS (pl. emlékszem egy 20 évvel ezelőtti esetre, amikor telehányta a Bp-ről jövő távolsági buszt), de ez szerencsére nagyon ritka... Bár most (mióta megint kattant), már 2x is volt neki hányás... Neurológus nem látta szerintem, de a vérképe teljesen tökéletes, ha rákja lenne, szerintem az azért már csak jelezne valamit...
2022. dec. 10. 21:58
 10/24 anonim ***** válasza:
58%
#6 a MÚLTról beszélk, hogy valszeg gyógyszerezték, de pszichoterápia nélkül. A gyógyszer nem gyógyít, csak felhoz arra a szintre, hogy tudj pszichoterápiát végezni. Csak a pszichiáterek Magyarországon szeretik megspórolni a nehezebb részt, ami az illető érzelemvilágával, múltjával foglalkozás.
2022. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!