Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet anyukámnak (ld. alább)?

Figyelt kérdés

Bár ehhez szerintem senki nem tud érdemben hozzászólni, mert pszichiáter úgyse jár erre, azért gondoltam próba szerencse, megkérdezem...


Nem tudom, hogy neki milyen mentális betegsége lehet (én laikusként neurózisra gyanakszom, de nem vagyok pszichiáter, és ha jól tudom az amúgy is egy gyűjtőfogalom)... Fiatal korában sokáig kezelték gyógyszeresen is, kórházban is volt többször, egyszer volt egy öngyilkossági kísérlete is (amikor én még nagyon kicsi voltam)... De már NAGYON-NAGYON régóta nem szed SEMMILYEN gyógyszert, nem jár pszichiáterhez, nincs ezen a téren betegségtudata... Viszont sajnos a betegsége nem múlt el, időnként mindig újra és újra előjön... Én ezt „kikattanás”-nak hívom (mármint ezt az állapotot), hogy éppen megint „ki van kattanva”... Ilyenkor nagyon sokszor magában / magával beszél (ez a legjellemzőbb és legszembetűnőbb tünete), hangulatingadozásai vannak... Gyakran cirkuszol, veszekszik, beleköt mindenbe, felhúzza magát mindenen... Ritkán előfordul, hogy hányingere van, sőt hány, van, hogy ilyenkor akár hosszú órákon keresztül hány / hányingere van... Időnként van, hogy szédül, rosszul van... Amikor nincsen kikattanva, akkor teljesen normális, senki nem gondolná róla SOHA szerintem, hogy

mentális beteg...


Ami a legnagyobb baj, hogy egyre gyakrabban vannak ilyen kikattanós időszakai, és ezek egyre tovább tartanak, a normális időszakai meg egyre rövidebb ideig...


Nagyon unom már ezt, szóval a következő lesz: legközelebb ha megyek a pszichiáteremhez (sajnos csak februárban), akkor először is odaadom neki kinyomtatva ezt a szöveget, amit itt is írtam róla, hogy olvassa el... Plusz megkérdezem, hogy nem lehetne e a 30valahány éves kartonjait / leleteit / pszichiátriai papírjait valahonnan elővarázsolni, mert azokon már biztosan diagnózis(ok) is volt(ak)... És így talán könnyebb lenne kezelni, mert szerintem kórházba tuti nem fekszik be, még a pszichiáterhez sem akar elmenni járóbetegként sem... VISZONT attól tartok, hogy ahogy egyre idősödik, ez egyre rosszabb lesz... Legutóbb már csak 3 hónapig volt normális, ez már TÉNYLEG abszolút negatív rekord... :-(



2022. dec. 10. 21:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Hat az hogy te kattantak kozott elsz az nem azt jelenti, hogy mindenki az. Masik meg, hogy annyira vagy onallo mint egy 5eves kepzelem mennyi emberrel beszelhetsz. Onsajnaltatos luzer, eld le igy az egesz eleted. 😂😂
2022. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%

Anyukád orvosi dokumentációját neked semmilyen körülmények között sem fogják kiadni. Bár meg kell, hogy legyenek, mert kb élethosszig meg kell őrizni. De az ilyen régi papírokat elég nehéz előkerestetni, szinte a lehetetlennel egyenlő. De, ahogy írtam, neked biztosan nem adják ki.

Amíg pedig ő nem akar orvoshoz menni, te nem tudsz tenni semmit. Max. szakirodalmat olvasni, hátha te magad meg tudod állapítani, mi a baja.

Nem vagy könnyű helyzetben, már csak magad miatt is sok erőt és kitartást kívánok. Ne add fel!

2022. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Azért emelem most ki megint a kérdést (bár lehet új kérdést kéne inkább feltennem erre), mert nemrég végre odaadta anyukám a régi kórházi leleteit / papírjait, amin "pszichózis" (illetve "post partum pszichózis") szerepel... Úgy tudom ez nem betegség / diagnózis, hanem egyfajta tünetegyüttes, legalábbis jelenleg... Nem tudom, hogy 30valahány éve minek számított (lehet akkor még betegségnek, külön diagnózisnak?)...


Amúgy anyukám jelenleg nincsen kikattanva, már február közepe óta (akkor szűnt meg a kikattanása)... Olyan jó ilyenkor, amikor normális, teljesen más, mint kattantan (mintha egy másik személy lenne, mintha kicserélték volna)... Szívesen jön velem Pestre kirándulni (ebben és a múlt hónapban ráadásul 2x is jött már), nem cirkuszol, nem kötekedik, nem veszekszik... Filmeket is mindig van kedve nézni velem, és sokkal jobban oda is tud rájuk koncentrálni... Elkísér az éttermekbe, és sokszor ilyenkor rá tudom venni arra is, hogy ő is ott egyen velem együtt (ilyenkor nem sajnálja rá a pénzt)... Nem beszél magával sem abszolút... Egyszóval így MILLIÓSZOR jobb, mint kattantan... Kíváncsi leszek, hogy most meddig lesz normális, és mikor kattan ki megint... Tavaly novemberben kattant ki, előtte 3 hónapig volt normális, majd novembertől februárig volt megint kattant (ez megint 3 hónap volt), és most megint normális február óta... Lehet, hogy megint csak 3 hónapig tart ez, vagyis csak májusig? Meglátjuk... Mindenesetre nyilván nekem az lenne a jó, ha minél tovább maradna normális...


Nem tudom, valaki esetleg hozzá tudna még szólni ehhez a "pszichózis" dologhoz? Azért emeltem ki a kérdést... De a pszichiáteremmel mindenképpen beszélni fogok majd erről legközelebb...

2023. ápr. 22. 21:42
 24/24 anonim ***** válasza:
65%

Ezek a pszichotikus diagnozisok:

F2300Akut polimorf pszichotikus zavar (szkizofrénia tünetei nélkül)

F2310Akut polimorf pszichotikus zavar szkizofrénia tüneteivel

F2320Akut szkizofreniform pszichózis (pszichotikus zavar)

F2330Egyéb akut, döntően paranoid (téveszmés) pszichotikus zavar

F2380Egyéb akut és átmeneti pszichotikus zavar

F2390Nem-meghatározott akut és átmeneti pszichotikus zavar


Valamelyik lehet anyukadnak illetve valamiféle hangulatingadozasos zavar is lehetseges de nem vag,ok orvost ezeket vele beszeld meg

2023. ápr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!