Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondhatta azt a pszichol...

Miért mondhatta azt a pszichológusnő, hogy nem vállal el?

Figyelt kérdés
Elmondtam neki a problémámat, erre rövid időn belül közölte indoklás nélkül(!), hogy nem vállal el. Kérdésemre csak annyit mondott, hogy ők se vállalnak el mindenkit, de értelmes indoklás nem volt. Mi alapján döntik el a szakemberek, hogy kit vállalnak el?

2022. dec. 11. 21:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Mert kuruzsló és a 15k/50percet komolyan behajtja, érdemi munkát nem akar csinálni. Magán pszichológusnak lenni a legjobb üzlet a világon.
2022. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem értem miért nem indokolta meg, de valószínűleg nem elég képzett az adott problémához vagy nem volt meg a szimpátia.
2022. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogyha őszinte választ adna, az csak súlyosbította volna az állapotát, vagy honnan tudjuk?
2022. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha korrekt ember, akkor azt tudom elképzelni, hogy saját magát nem tartotta kompetensnek erre a területre.
2022. dec. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Javasolt mást?
2022. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"Javasolt mást?"

Nem, egyszerűen lerázott és kész, egyáltalán nem is törekedett a korrektség látszatára sem.

2022. dec. 12. 21:46
 17/26 anonim ***** válasza:
64%

Közölte, hogy az okát nem mondja meg, viszlát?

Honnan szedted ezt a nőt?

(Ki tud a legcsekélyebb mértékben is értelmes választ adni arra, hogy vajon mi lehetett az a nyomós ok, ami miatt töröl(tet)ni kellett a 13-asra adott kommentemet, miszerint legalább hazudott volna valami hihetőt a pszichológus? Én nem!)

2022. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%
Sima lógus volt vagy klinikai szakpszich?
2022. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok és igen, néha itt ütöm el az unalmasabb perceim :)


Nem tudom miért cselekedett így a kolléga, de ennyi alapján nekem sem tetszik a dolog, nem tartom professzionálisnak ezt az elutasítást. Én ha nem szeretnék valakit vállalni akkor megmondom, hogy jelenleg más, nálam az adott témában kompetensebb szakembert javaslok és mindig küldök nekik ajánlásokat javasolt szakemberekről vagy pár tippet, hogy merre induljanak el. Ahogy a kolléga tette, elég rossz érzést keltene bennem is.


Az elutasitasnak számos oka lehet: nem érzem magam hitelesnek vagy kompetensnek a témában, idő és kapacitáshiány, személyes faktorok (pl az ügyfél emlékeztet valakire, vagy nem érzem jól magam vele, vagy nem ragad meg a téma). Vagy például idén sok párkapcsolatos téma volt és novemberre kicsit belefáradtam, így többet onnantól nem vállaltam ilyen témát.

2022. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
#11 - Ide még annyit, hogy szép hivatás egyébként, szeretem, ha jól menedzseled magad akkor anyagilag se rossz (magánozva vagy bizonyos helyeken) de azert a legjobb üzletnek nem mondanám. Nagyon keményen követelő és megterhelő szakma tud lenni.
2022. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!