Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiaterhez lehet ilyen...

Pszichiaterhez lehet ilyen bajokkal fordulni?

Figyelt kérdés
Sulyos hangulat ingadozas, onertekelesi problemak, sulyos onbizalom hiany, duhkitoresek, ongyilkos gondolatok. Most nem az a lenyeg, hogy pszichologushoz kellene mennen szerintetek, hanem, hogy ezzel pszichiater tud e valamit kezdeni, vannak erre gyogyszerek? Legjobban az ombizalomhiany zavar de erre nyilvan nincs gyogyszer.. Viszont evek ota probalom novelni sikertelenul.
2022. dec. 12. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
SZTK pszichiáterhez menjél, ő első egy-két alkalom után eldönti, kell-e gyógyszer, ha nem, akkor simán lehet, hogy inkább elküld, hogy keress pszichológust.
2022. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez nem fog úgy működni, hogy beszedsz néhány pirulát, és minden szuper lesz. Vélhetően tartós beszélgetős kezelés kellene.
2022. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi alapjan dontik el? Valami vizsgalatokat csinalnak vagy, hogy? Sosem voltam még.
2022. dec. 12. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Igen, de főleg kérdőívek alapján tudják hogy "pusztán" pszichés vagy biogenikus vagy milyen a folyamat. Engem pl. a pszichológus küldött a pszichiáterhez aki az első alkalom után mondta hogy gyógyszer nem kell.
2022. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, nem lesz baj abból, ha pszichiáterhez fordulsz, maximum ha úgy gondolja, nem az ő területe, akkor tovább irányít máshova.

Nem vagyok szakember, nem vagyok annyira nagyon jártas a dolgokban, de igen, tudtommal kérdőívekkel és beszélgetésekkel döntik el, milyen problémáid vannak, mennyire súlyosak stb. Nyilván önbizalomhiányra nem írnak fel gyógyszert, de ha valaki pl. súlyos depresszióval, súlyos szorongással vagy bipoláris zavarral küzd, arra fel szoktak.

2022. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Psycho ***** válasza:

Ilyen esetekben a kombinált kezelés a legjobb. Sokszor van, hogy súlyosabb gondok esetén egyszerűen annyira rá van fókuszálódva az ember a problémáira, hogy képtelen "elszakadni" tőlük - szinte egyfajta csőlátás jön létre, nem képes észrevenni a jót, nem tud mással foglalkozni.

A gyógyszeres kezelés segít abban, hogy megtörje ezt a páncélt, és jobb legyen a hnagulat.


Viszont ez még nem oldotta meg a tüneteket kiváltó eredeti problémát, ahhoz pszichoterápia szükséges. Ezért jó döntés a kettőt együtt vinni. A pszichiáter meghallgat, és beállítja a gyógyszeradagot.

A pszichológusnál feltárjátok, "miből lett a cserebogár", és segít abban, hogy tudd megoldani a problémáidat.

2022. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!