Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kaphatnék szakértő segítsé...

Hol kaphatnék szakértő segítséget a mentális problémáimra? Eddig nem találtam olyan helyet, ahol komolyan vennének.

Figyelt kérdés
Több éve küzdök depresszióval, most más tünetek is társultak hozzá, volt egy idegösszeroppanásom is nemrég, de nem igényelt komolyabb orvosi beavatkozást. Nem tudok dolgozni, nehézséget jelentenek olyan alapvető dolgok, mint pl egy bevásárlás a boltban. Nem alszom normálisan, rosszul érzem magam fizikailag is állandóan. Hova mehetnék, hogy tényleg komolyan vegyenek, és ne "hisztinek" meg hasonlónak könyveljék el a problémámat?
2022. dec. 14. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Eddig hová mentél, ahol ilyen "diagnózist" kaptál? Mert biztosan nem szakemberhez...


Pszichológust, pszichiátert online is találsz. Csak keress rá.


Jótanács: ha Rivotrilt, Frontint vagy más benzodiazepin-készítményt akar rád tukmálni, azonnal hagyd ott. Ezeket a szereket jobb országokban (pl. Kanada) már évek óta betiltották, mert súlyos függőséget és elképesztő mellékhatásokat okoznak. Nálunk sajnos még mindig nem halt ki az a hatvanas évekbeli tankönyveken szocializálódott orvosi közösség, amelyik még torokfájásra is azt ír fel.

2022. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
17 éves koromban jártam először pszichiáternél, ahol periodikusan jelentkező pánikzavar szindrómát állapítottakmeg. Ezután, nagyjából 19 éves koromtól volt egy időszak, amikor jobban voltam, majd újfent 23 éves korom óta szenvedek a tünetekkel. 25 éves voltam, amikor diagnosztizáltak depresszióval a helyi szakrendelőben, majd elmentem 4 különböző pszichológushoz, köztük egy klinikai szakpszichológushoz, azonban egyikük sem tudott velem mit kezdeni, és további terápiás lehetőségeket sem ajánlottak. Egy volt, aki azt mondta, nem szívesen enged el. Most már 28 vagyok, az elmúlt 1 évben súlyosbodtak a tüneteim, már önsértésig, így segítséget szeretnék találni.
2022. dec. 14. 18:25
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja, és gyógyszert sosem szedtem. Nem tüneti kezelést akarok,hanem tartós megoldást, amivel az egész szutyoknak a gyökerét találhatom meg.
2022. dec. 14. 18:26
 4/19 A kérdező kommentje:
Baromi aggasztó napi szinten küzdeni ezekkel a sötét dolgokkal, úgy, hogy közben a környezetem is csak lehúz, és ilyen baromságokkal jönnek, hogy 28 évesen előttem az élet, szedjem össze magam, semmi bajom, stb. Tényleg nem tudom, mit tehetnék, honnan várhatnék akkor így segítséget. Tudom, hogy baj van, de nem tudok vele mit kezdeni. Ez nem olyan, hogy alszom rá egyet, és elmúlik.
2022. dec. 14. 18:32
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
És nem küldtek a pszichológusok pszichiáterhez, hogy antidepresszánst kapj? Van, amikor az kell! Abban az esetben az nem tüneti kezelés, hanem oki, mert a félrement agyi ingerületátvitelt korrigálja. Mennyi ideig jártál a 4 pszichológus (kizárólag klinikai szakpszichológus/pszichoterapeuta kompetens súlyos depressziónál, tehát a 4-ből 3 nem megfelelő választás volt) mindegyikéhez? 1-nél kéne megmaradni, és tartósan. Nem oldódik meg 3 alkalom után!
2022. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Amíg nem könyörögsz gyógyszerért és az orvosnál jobban tudod, hogy a depressziót hogyan kell kezelni, addig nem tudok neked olyan helyet ajánlani, amilyet keresel. 🙁
2022. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Xanax, frontin stb helye megvan a gyógyításban ma is. Ez a hely tipikusan nem a hosszútávú terápia. Amúgy Kanada:

In Canada, possession of benzodiazepines is legal for personal use. All benzodiazepines are categorized as Schedule IV substances under the Controlled Drugs and Substances Act.[200]

[link]

2022. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem kezeltek! Elmentem egyszer, elmagyaráztam, mit érzek, mik a tünetek, közölték, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, majd rámcsapták az ajtót. Ennyi volt. Nem volt semmiféle próbálkozás, hogy megoldást találjanak a problémámra, keressünk együtt kompetens szakembert, stb. Semmi nem történt.
2022. dec. 14. 20:46
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindegyik ugyanazzal a dumával jött, "szakmailag én ehhez kevés vagyok".
2022. dec. 14. 20:46
 10/19 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi tartozik a Schedule IV alá!

[link]


És milyen feltételekkel lehet megszerezni egy Schedule IV besorolású anyagot:


4 (2) No person shall seek or obtain


(a) a substance included in Schedule I, II, III or IV, or


(b) an authorization to obtain a substance included in Schedule I, II, III or IV


from a practitioner, unless the person discloses to the practitioner particulars relating to the acquisition by the person of every substance in those Schedules, and of every authorization to obtain such substances, from any other practitioner within the preceding thirty days.


Azaz csakis akkor kaphatod meg, ha egyrészt részletesen beszámolsz az orvosnak, hogy milyen célból szeretnéd felíratni, másrészt az elmúlt 30 napban más nem írta fel ugyanezt. Ha ezt megszeged, bűncselekményt követsz el.


Felírni tehát végül is fel lehet, és így beszerezni is, csak nem úgy, mint Magyarországon, hogy bemész az első háziorvoshoz, és kérsz egy szatyorral. Ha netán kapsz, és átadod valaki másnak, az is bűncselekmény. Nincs olyan, hogy eladom a Blahán, meg azzal megyek qrvázni!


De nem fogják csak úgy felírni. Miért nem? Tessék, olvasd el a felírásával kapcsolatos szakmai utasításokat.


[link]


Ha fel is írják, csak indokolt esetben, a veszélyekről való részletes tájékoztatás mellett (tehát nincs olyan, hogy a kezedbe nyomják, hogy "ezt vegye be és kész"), és az adag fokozatos csökkentésével.

2022. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!