Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem BPD-m van, de nincs...

Szerintem BPD-m van, de nincs lehetőségem szakértővel beszélni róla, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viszonylag régóta szeretnék elmenni egy pszichológushoz, pszichiáterhez, mert érzem, hogy valami nincsen rendben velem, de nincsen lehetőségem, vagy pénzem, hogy ezt megtehessem.

Az utóbbi időkben rosszabbodott a mentális állapotom, úgy éreztem, hogy lassan beleőrülök ebbe az életbe, sőt, már bele is őrültem, ezért ki akartam deríteni legalabb annyit, hogy mi bajom lehet. Olvasgattam, egészen ideáig azt sem tudtam, mi az a BPD, mert sosem beszélt róla senki, akit ismerek. Amikor beleolvastam abba, hogy ez mit takar, és a tüneteibe, elsírtam magam. Egyszerűen, igaz furcsának hangzik, de mintha magamra találtam volna. A Bura teszten 60/58 pontom lett. Tudom, hogy nem éri meg otthonról játszani a pszichiátert, és magadat diagnosztizálni, de nincsen más választásom. Hogyan tudnék segítséget kérni, vagy elnyomni ezt magamban, mert még ha nem is vagyok BPD-s, akkor sem egészséges, hogy ennyire hasonlóan viselkedek, hasonló a személyiségem stb...



2020. jún. 28. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont a Burán ott van minden lehetőség.


És nem hiszem, hogy nincs olyan, ami neked nem felel meg.

2020. jún. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

01:13

Jó ötlet, megnezem, hogy milyen lehet, mert meg nem nezelodtem eddig az oldalon. Koszonom a segítséget!

2020. jún. 28. 01:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!


Jó egészséget!

2020. jún. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt hiszem pont ennyi pontom lett a Bura teszten és én diagnosztizált border vagyok
2020. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elfojtással még több feszültséget okozol magadnak.


Alkotó tevékenységek rajz, zene, festés, írás, agyagozás. Meditáció, sport, jóga, tai-chi futás befelé figyelés koncentráció.

Szakirodalom önismeret, önbizalom, önértékelés.

Ezeket a tevékenységeket addig, amíg nincs pénzed terápiára.

2020. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia.

A kèrdèsedre nem tudok vàlaszolni,mert hasonlò cipöben jàrok èn is mint te. Ha esetleg szeretnèl beszèlgetni, akkor irj.

2020. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös, ezeknek a nagyrészét már próbáltam. Egyik sem tudja elvonni a figyelmem. Sem a kreatív, sem az aktív tevékenyésgek. Az önismereti könyveket egyszerűen nem tudom olvasni, de megpróbálhatok egy párat, hátha találok valami olyat, amit élvezek/el tudok olvasni.

De köszönöm a választ!

2020. júl. 12. 23:45
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, majd lehet, hogy írok, bár általában nincsen olyan sok szabadidőm, maximum estefele. Ha nem is jó érzés, de valamennyire megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül, más is érez úgy, mint én.
2020. júl. 12. 23:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom


A lélek meggyilkolásának 100 módja


Örökölt sors című könyveket

Szuper mind a kettő!

2020. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elolvasom majd őket, az első már most érdekel, mert évekig egy nárcisztikus személy befolyásolt gyerekkoromban.
2020. júl. 14. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!