Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lennék én személyiségzav...

Miért lennék én személyiségzavaros?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anno amikor másik mentális betegséggel diagnosztizáltak, az nem zavart, sőt megnyugtatott, hogy tenni tudok ellene. Viszont amikor azt mondta nekem a pszichiáter, hogy személyiségzavarom van, egy nagy rakás szarnak éreztem magam. Mert ez azt jelenti, hogy alapjaiban hibás a személyiségem, gyerekes vagyok, éretlen.


Eddig úgy gondoltam, hogy az anyukámnak van hansonló, és hogy én meghaladtam azt a szintet, most meg úgy érzem benne ragadta ugyan abba, amibe ő is.


Annyi az egész, hogy eléggé woke vagyok. Megkérdőjelezek mindent, ami körülöttem van és másoknak betegnek tűnő érdeklődési köröm van. Az, hogy nem okoz örömet semmi, szimplán azért van, mert túlságosan tudatában vagyok mindennek. Ezért iszom annyi alkoholt, mert akkor pillanatnyilag amnéziás leszek és tudom élvezni a hétköznapi dolgokat.

Nem bírom elfogadni, hogy egyszerre lehet valami jó és rossz is: mert nem lehet, ez paradoxon. Ha meglátom valamiben a rohadást, nem fogja eltüntetni pár kedves szó. Logikusan belátható, hogy a jó és rossz közti határ mesterséges és szubjektív. Ezért a moralitás is. Én meg közte libikókázom. A civilizáció tele van illúziókkal, amikben mindenki annyira hisz, hogy már őrültnek tartja, aki megkérdőjelezi. Ettől függetlenül betartom ezeket, csak már így nem jelentenek nekem semmit.



2022. dec. 15. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

"Miért lennék én személyiségzavaros?"


Ezt felteszed a gyakorisoknak, akik 5 sort olvasnak rólad, miközben a pszichológusod diagnosztizálta a személyiségzavart?

2022. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
midwit
2022. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

1. En sem ertem, mit vár....


Ha megvan a diag., egfeljebb elmehet egy másik dokihoz... de laikusok mit tudnának mondani?


Mondjuk eleg jellemző, hogy a pszichiátriai betegeknek nincs betegsegtudatuk...

2022. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Mellesleg összevissza csapongsz, érthetetlen amit írsz. Vagy fejtsd ki, vagy ne tedd itt az agyad, hogy te mennyire különleges és intelligens vagy, mert ebből nem úgy tűnik.
2022. dec. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk tényleg nem értem mit vártam az itteni idiótáktól. :D
2022. dec. 15. 11:04
 6/17 anonim ***** válasza:
4%
Hát persze.. mindenki más idióta, csak az nem, akinek erről orvosi papirja van... 🤣🤣🤣🤣
2022. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy mindenki más :D de te biztosan. Az, hogy neked vicces, ha valakinek mentális betegsége van, arról árulkodik.
2022. dec. 15. 11:25
 8/17 anonim ***** válasza:
6%
áh, szóval nárcisztikus.
2022. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Látod, ezt sem tudtad értelmezni! Egyáltalán nem vicces, ha valakinek mentális betegsége van.

Az a vicces, ha ez a valaki MÁSOKAT idiótáz le, akiket nem is ismer.

2022. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Hát persze.. mindenki más idióta, csak az nem, akinek erről orvosi papirja van... 🤣🤣🤣🤣"


Konkrétan azt írod, hogy a mentális betegség= azzal, hogy valaki idióta és még ezt viccesnek is találod. Nem arról van papírom, hogy idióta vagyok, hanem arról, hogy szorongásos zavarom van. Ha idióta nem is vagy, gusztustalan seggfej biztosan. :)

2022. dec. 15. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!