Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mentél pszichológushoz?...

Miért mentél pszichológushoz? Mennyi ideje jársz? Segít? Szeretsz ott lenni? Szoktál sírni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A mostohaanyám miatt (nárcisztikus, passzív-agresszív-OCD-s) + étkezési zavar - amit az otthoni kontroll váltott ki.


1,5 éven keresztül jártam - az étkezési zavaromban nem segített, de a toxikus családomhoz kapcsolódó érzelmeimet sikerült helyretenni.


Azóta elköltöztem külföldre, meggyógyultam az ED-ből.

Nem "szerettem" ott lenni - a francokat, de jó szakember volt a nő, és igen, sírtam is néha.

2022. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem értettem miért "hülyék" az emberek. Segít, persze, sírtam is, kijön minden, ha jó a terápia.

Már értem, hogy nem az emberekkel van a gond, mert ők sosem fognak megváltozni.

Fél éve járok.

2022. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Arnold901005 ***** válasza:
74%

Legelőször gyász, majd a viselkedésem miatt, ami már számomra is kényelmetlen lett. Később a faterommal való kapcsolatom miatt, de közben egyebekre is kitértünk, amik szintén károsan hatnak rám.

Nem járok folyamatosan, bár nyilván kéne, de 'jó' borderlinehoz híven ezen a téren is csapongó vagyok.

Igen, van amiben segít a terápia, de van, ami nem lett jobb.

Nem szeretek ott lenni, mert nehezen beszélek arról, ami bennem van, főleg ha épp' egy kényesebb területet kell boncolgatni, bár van hogy jólesik a beszélgetés.

Nem szoktam sírni. Előfordult már 1-2×, amikor nagyon padlón voltam, de nem jellemző, mert utálom, ha bárki is sírni lát, szóval ha épp' környékez is, elfojtom.

2022. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szorongás miatt, ez a covid időszak nagyon nem tett jót nekem. Előtte nem nagyon volt semmi bajom.


Több mint egy éve járok. Azt, hogy igazán segít-e, megkérdőjelezem, de elvégre már azért javultam. Eleinte annyira nem nagy kedvvel megyek, de egyébként mindig jól érzem magam utána.


Sírni nem szoktam. Nem direkt, tudom, hogy nem én lennék az első, aki sír a pszichológusnál, de valahogy ott nem jön. Kisírom magam mire odáig eljutok…

2022. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Még soha nem voltam de tervezem. Mivel egy kis ideje felismertem hogy valószínűleg depressziós vagyok és egyre rosszabb.

De én nem hiszem hogy pszichológushoz megyek hanem inkább pszichiáterhez.

2022. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért pszichiáterhez?
2022. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert úgy tudom ha komolyabb a mentális gond akkor a pszichológus a pszichiáterhez küld tovább (mert ő tud gyógyszert is felírni) és én ezért egyből inkább a pszichiáternél kezdenék.
2022. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nagyon rosszul éreztem magam, boldogtalan voltam. Minden nap sírtam és kilátástalannak láttam az életemet. Kb. 3-4 hónapja járok, nagyon sokat segített nekem a pszichológusom. Szeretek ott lenni, az ülés után különösen jó, felszabadító érzés jár át. Többször előfordult, hogy sírtam.
2022. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!