Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongásból...

Generalizált szorongásból kigyógyulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fél éve küzdök generalizált szorongással. Reggel a legrosszabb ébredéskor, szedek egyelőre Medazepamot rá, így egészen elviselhető. Estére jobb lesz a dolog.

De rettentően megnehezíti az életem. Nincs étvágyam, nem tudok enni. Gyomorproblémaim lettek. Alig tudok kimozdulni a szorongás miatt. Nehezen tudom ellátni még home office-ból is a munkám. Nincs kedvem semmihez, nem találok örömet semmiben. A pszichiáterem szerint el fog ez múlni, járok terapeutához, próbáljuk kideríteni mitől lett. Járok jógázni, januártól kevesebbet is fogok dolgozni, egyszerűen nem látom a kiutat. Valaki gyógyult ebből már ki? Nagyon elvagyok keseredve.


2022. dec. 18. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Az Ayurvéda kiváló tudomásom szerint mentalis bajokra
2022. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Persze nem a pszichiátria ellen beszélek mert az is jó dolog.

De az egyik 5000 éves a másik 200. Ettől függetlenül, ha ötvözöd az a legjobb.

Jobbulást

2022. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
A gyógyszer mellett valami terápia is kéne, beszélgetni szakértővel ,hogy mitől szorongsz. Az Ursus librisnél pl. (de más kiadóknál is) vannak érdekes könyvek, amik szintén segíthetnek. Pl. A szorongás feloldása, A belső gyermek meggyógyítása, stb.
2022. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Én nem szedtem rá gyógyszert, nekem a terápia és a sporr segített. Vannak néha fellángolások, de teljesen együtt tudok mar élni vele.
2022. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én úgy érzem nem tudok sajnos együtt élni vele :( fáj a gyomrom a szorongástól, nem eszek, fogyok. Plusz szörnyű eljárni itthonról. Én jógázni járok, ami nagyon jó. De nem érzem, hogy javulnék.

2022. dec. 18. 09:43
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
4. vagyok. Nekem valahogy az volt a húzóerő, mikor már pszichiátert javasolt a pszichologusom es gyogyszeres kezelést, akkor valahogy átfordult bennem és úgy voltam, hogy csak azért sem. De volt nagyon mély pontom. De nekem nagyon sokat segített a pszichológusom. Meg a környezet szerepe is fontos. Van olyan családtagod vagy barát, akire számíthatsz?
2022. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én enyhe nyugtatót szedek, teljesen patthelyzetbe kerültem, vagy ezt szedem vagy fáj mindenem. Így elviselem. Ha nem szedném semmi életkedvem nem lenne. A családra is számíthatok, a férjemre is. De a férjem is mondja, hogy hogy lesz így gyerek mért nem megyünk sehova….
2022. dec. 18. 10:07
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Félő, hogy itt komolyabb terápia lehet a megoldás. Jóllehet, kell hozzá mesterséges rásegítés, de a terápia lehet a primer.
2022. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez mentális betegség, pszichoterápiával gyógyítható. Vállald be ugyanúgy, mint amikor a fogászatra elmegy az ember, ha fáj a foga! Az agyunk nagyon bonyolult rendszer, néha félremennek benne dolgok, rosszul tanulunk meg dolgokat, vagy épp gyerekkori rossz élmények benne ragadnak és torzítják a gondolkodásunkat.
2022. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Miert csak nyugtatót szedsz? Antidepresszánst (főleg SSRI-t) szoktak hosszútávra generalizált szorongás esetèn felírni.
2022. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!