Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril és a hozzászokás?

Rivotril és a hozzászokás?

Figyelt kérdés

Rivotrilról szeretnék kérdezni.

Tegnap bevettem délután rivotilt (napi 2mg szedek) és késő délután megittam egy pohár bort.

A kérdésem nem az hogy mennyire veszélyes (tudom hogy az).

A kérdésem az az hogy az hogy megittam egy pohár bolt a rivotril mellé ez gyengíti a jövőbeni hatását a rivotrilnak tehát ha ma,holnap,holnapután szokásosan beveszem a 2mg-ot akkor kevésbé fog hatni? (nem iszok rá alkoholt)


A másik kérdésem: 1 évvel ezelőtt ugyanígy szedtem a rivotrilt és volt hogy nem annyira hatott (hozzászoktam) és pár napig abbahagytam és utánna bevettem és sokkal jobban hatott.

Ez működik másnál is?


Választ előre is köszi!



2022. dec. 18. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Ha alkohollal együtt szeded úgy fokozza a hatást, de nyilván minnél többször, több ideig szeded akkor ki alakul benned egy tolerancia szint ami egyre feljebb megy, de ez nem csak a rivotrilnél van így legyen az xanax vagy frontin bármilyen más gyógyszer. Igen ez működik mindennél, legyen az alkohol vagy bármilyen drog, sőt még a csípős is így van ha rendszeresen be viszed a szervezetedbe akkor hozzá szokik és egyre nagyobb dózis kellesz, hogy elérd ugyan azt a hatást, de ha abba hagyod, azért több ideig mint pár nap, akkor megint jobban fog hatni mert már tisztult a szervezeted. Sok drogfüggő csinálja azt, hogy ha már annyira nem állnak a régi mennyiség többszörösétől se akkor pár hónapra le állnak és amikor megint elkezdik körülbelül olyan mintha megint először csináltak volna.
2022. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
9%

A Rivó hstása nem gyengül utána. Csak az alkohol miatti fokozott hatás nincs alkohol nélkül.


Nekem kis adag alkoholt enged az orvosom gyógyszerre inni. Nagyon ritkán iszok.

2022. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!