Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen drágák a pszicholó...

Miért ilyen drágák a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Miért ilyen drágák a pszichológusok? Egy alkalomért ami 45 perc a környékemen 18-20 ezer forintot kérnek el. Ez az ár a covid előtt is így volt, és hiába kértem kedvezményt, elküldtek.

Nem lehet hogy sokan az ilyen árak mellett nem járnak szakemberhez, miközben szeretnének?



2022. dec. 18. 17:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
Mert a lehuzasra mennek .10-nel jartam. Botranyos volt mind. Csak a filnekben van olyan, hogy segit stb. 5-8 ules semnit nem valtoztat. Viszont ha gondod van foglalkozni kell vele. Pszihiatert keres. Haziorvos segit. O gyogyszert is irhat.
2022. dec. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
40%
A pszichiáter szarni fog rád azon kívül hogy teletöm gyógyszerrel.
2022. dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, hogy drágán dolgoznak. Az zavar, hogy legalább eleinte nem tudnak kedvezményt adni. 20 ezer helyett 15 ezer, mert az az 5 ezer forint is rengeteget számít nekem. Online átlagosan drágábban dolgoznak vagy ugyanannyiért. Az egyiktől megkérdeztem, hogy miért nem lehet kis kedvezményt adni, de kiosztott, hogy naponta 7-8 emberrel van dolga. Nem akarok másnak a zsebében turkálni, de ha egy ember pár ezerrel kevesebbet fizet, nem fognak éhen halni.


Sürgős lenne a szakember különféle okok miatt, de így úgy érzem, hogy nem fogok tudni előre haladni.


Fontos, hogy nem lenézem a szakembereket és nincs bajom velük, maximálisan tisztelem őket, csak a fizetés része az ami zavar.

2022. dec. 19. 14:05
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és ha az egyiknek engednek, engedjenek mindnek, és a kedvezményből si engedjenek, mert csak.
2022. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Miért kéne engedni mindenkinek? Gondolom akinek van pénze, annak megengedhető, de aki 160 ezret keres, mint én, annak nehéz összekaparnia azt a pénzt.
2022. dec. 19. 15:19
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
A boltban se adják oda olcsóbban a kenyeret, a fodrász se ad kedvezményt, meg úgy senki. Neki miért kellene?
2022. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%
15eFt egy pschichológiai konzultáció a mytherapy-nál. És jó. Nekem segített.
2022. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
The therapy a megnevezés, bocsánat, rosszul írtam az előbb
2022. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Ha én nekiállok rinyókálni hogy legyen kétszáz forint a kenyér kilója, kérdező, akkor annyi lesz? Na ennyit ér amit itt levágtál.
2022. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

Pszichológus vagyok, leírom milyen költségekkel szembesülök havonta, mert nem szakmabeliként ezt szerintem elég nehezen látni.


1 - adózás és ÁFA - havi 80 körül

2 - terembérlés - havi 100 minimum

3 - szakmai képzések - változó, még 30 sem vagyok de már majdnem 4 millió forintom áll az önképzésben és önfejlesztésben és már látom hogy a következő legalább 2 millió mire fog menni.

4 - saját terápia, szupervízió - havi 30 körül jelenleg

5 - zoom, könyvelő, használt eszközök - havi átlag kb 15

6 - marketing, weblap költségek - én eléggé minimál stílusban marketingelek de ez is megvan havi 10


Szóval nekem az hogy megfelelő minőségben dolgozhassak pszichológusként havonta MINIMUM 200 ezer forintomba kerül. És akkor még nem fizettem rezsit, nem fizettem albérletet, nem ettem, nem tettem félre, nem támogattam a szüleimet, könyvek, rekreáció, edzés és hasonló dolgok szóba sem kerültek. Nem elfogultságból mondom, de ennyire befektetésigényes szakmát keveset tudok mint a pszichológia, a képzések, saját terápia, szupervízió rengeteget elvisznek. Persze lehet olyan szakembert is találni aki ezekre nem jár és olcsóbban dolgozik de kérdés, hogy megéri-e..

Jelzem azért, hogy nem panaszkodni akarok, imádom a szakmát csak mint látható jelentős terhekkel jár, főleg fiatalabb szakemberként és főleg ha nincs saját, rendelésre alkalmas lakásod.


Az, hogy sehol nem kaptál kedvezményt, érdekes jelenség, minden kollégánál van akit ismerek és nem kevesen vannak.

2022. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!