Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD, vagy ez milyen betegsé...

Ez OCD, vagy ez milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Az orvosok depressziót, szorongást és kényszergondolatot/ruminációt diagnosztizáltak. Legalább is ezeket kaptam a kórházi zárójelentésen. Évek óta rávagyok kattanva a szívdobogásomra. Egész nap azt figyelem, erre gondolok, és még ha ez nem lenne elég, érzem is minden egyes szívverésemet a nap 24 órájában. Nem tudom mitől van ez. Egy normál ember nem érzi a szívverését, én viszont folyamatosan érzem. Mellette szorongok állandóan, gombóc van a torkomban, halálfélelem, félelem a megőrüléstől. Már mindenem ki lett vizsgálva, elvileg nincs szervi bajom. Már teljesen kivagyok ettől a helyzettől, nem tudom mit tehetnék. Nemrég kezdtem el az új antidepit (a sokadik gyógyszer után), de semmit nem érek ezekkel. Az évekig tartó gyógyszerek szedésétől olyan lettem, mint egy zombi. Egész nap ásítozok, tompa, levert, erőtlen vagyok. Az agyam nem fog. Nincsenek már érzéseim, nem tudok örülni, sírni, szeretni. Egy roncs lett belőlem 22 évesen. Minden napomat csak túlélem, nem megélem. Elmentem ma is dolgozni kemény fizikai melót, de a megeröltetés miatt ahogy jobban ver a szívem, csak mégjobban erre fókuszálok, erre gondolok. Hiába teszem a sétával, kocogással ugyanezt, ugyanez lesz. Egyszerűen elegem van ebből a megszállott, rögeszmés agyamból. Hogy fogok én tudni erről lekattanni?

Járok pszichiáterhez, pszichológushoz is, de ezenkívűl semmit nem tudok tenni.



2022. dec. 18. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"Egy normál ember nem érzi a szívverését" de, nagyon sokszor érzi egy normál ember is. az hogy hogy tudsz "lekattanni" majd attól függ mivel tudod elterelni a figyelmed. nem kellett volna még ilyen fiatalon gyógyszeres kúrákba folynod. jobbulást
2022. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%
Max egy angyon gyenge OCD is, bár a fő gond tényleg a szorongás. Mondjuk más kérdés, hogy a szorongás sokszor az OCD kiváltója, ezt meg OCD-s ként írom.
2022. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
30%

Szia! Én is folyamatosan a pulzusomat nézegetem, ez nálam egyfajta szorongás csillapító, mivel megfigyeltem, hogy nekem ez egy pár perce megnyugtat. Nekem sincs semmi szervi bajom, de én is rögeszmésen figyelem, miként változik a szívdobogásom pl. miután felmegyek a lépcsőn vagy ha hirtelen felállok.

Nekem ezen eddig egy dolog segítettt csak: elterelni a figyelmem: torna, jóga (!!) beszélgetés, minőségi idő a családdal, pároddal, állatokkal stb. Tedd azt, amitől jól érzed magad!!! És örülj neki, hogy dobog a szíved, hiszen ezt azt jelenti, hogy élsz!!

2022. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!