Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudom csillapítani ezt...

Mivel tudom csillapítani ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Ma anyukám csúnyán beszélt velem mert valamiért ideges lett és vita lett belőle. Engem eleve zavar, hogy sosem tudunk úgy beszélgetni mint más osztálytársam a szüleivel. Én végighallgatom mindig az ő problémáit, pl ha a munkahelyén cseszteti a főnöke, de ennyi. Ha én beszélek neki valamiről látom, hogy nem érdekli van, hogy beszéd közben ott is hagy. Ha meg olyan napja mint ma ordít, ahelyett hogy meg lehetne beszélni a dolgokat.

Apukám sincs sajnos, elváltak kb 5-6 évvel ezelőtt, ő is fél évente keres. Tök hiányzik belőlem a szülői szeretet és ez a mai nap folyamán kijött belőlem.

Egész nap fekszem és bőgök. Ráadásul hányingerem van és fáj nagyon a fejem is meg úgy remegek, hogy nem bírok ácsorogni sem. Pedig már nem vagyok ideges annyira.

Valaki tud nekem segíteni mit tegyek?

Előre is köszönöm!


2022. dec. 22. 16:25
 1/3 A kérdező kommentje:
19/L, ez kimaradt
2022. dec. 22. 16:26
 2/3 anonim ***** válasza:
29%

Hidd el, ez nem csak nálatok fordul elő. Lehet, édesanyád nagyon nagy nyomás alatt van a munkahelyén, lehet, hogy ideges a folyamatosan emelkedő árak miatt, lehet, hogy nem tud aludni, emiatt figyelni se. Lehet, nyomasztja a közeledő karácsony is, lehet, hogy anyagi gondjai is vannak.

Nagyon nehéz időszak ez most sokak életében. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, vagy nem akar rád figyelni, de egyszerűen van olyan, amikor ez nem megy, ha szeretnénk sem.

Ha megnyugszol, el fog múlni a remegés is, túlságosan belelovalltad magad, és az idegrendszered így reagált. Próbálj meg többet beszélgetni vele, most, hogy lesz pár nap szabadsága (már ha lesz....)

Már felnőtt nő vagy, te is kezdeményezhetsz. Próbálj neki segíteni, ha házimunkát végez, az csodát tud tenni. Ha ő is nyugodtabb, te is az leszel!

2022. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nővéremmel sokkal többet beszélget és soha nem olyan hangnemben ahogy velem. És sokszor pont úgy szoktam lenyelni ezt az egészet, hogy ahh biztos túlterhelt. Ha elmondom neki, hogy zavar, hogy velem soha nem tud értelmesen beszélni akkor ott hagy
2022. dec. 23. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!