Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénként mindenképp...

Skizofrénként mindenképp orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

Jópár éve tapasztalom a skizofrénia tüneteit, utána is jártam a dolognak, olvastam róla amit csak lehet, de orvoshoz nem szeretnék fordulni vele, mert egyrészt nem akarom hogy zárt osztályon kezeljenek, másrészt szégyennek érzem ezt az egészet. És volt már pár ember akinek feltűnt hogy néha nem én vagyok én. Olyankor kényelmetlen hazudnom, de mást nem tudok tenni...

Gyógyszer nélkül is kezelhető a dolog?

Tudom nem orvosok vannak itt, csak szimplán érdekel a vélemény külső szemlélők részéről.

22 éves lány a kérdező. Illetve nem ártottam még senkinek sem én, sem a másik.

És van esélyem így barátokat szerezni egyáltalán, vagy mondjak le róluk?



2022. dec. 23. 19:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Hú nekem úgy tűnik nem vagy annyira otthon a dologban, mert szerintem te arra gondolsz, hogy több személyisége van valakinek, de a skizofrénia az nem ez (bár lehet régebben mások voltak a címkék).


Amúgy a skizofrének jellemzően nem erőszakosak. Nekem van ilyen ismerősöm és tök fura, de ha zártosztályra kerül az inkább akkor van, amikor nagyon jól érzi magát.


Ami nehéz az egy munkahely megtartása neki. A legtöbb nem neurotipikusnak a pénz a fő baja. Mert a társadalom nem igazán ránk van szabva. Hülyén hangzik, de a gyógyszer is sokszor a pénz szerzéshez miatt kell.


És lehetnek barátaid nyugi.

2022. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Te nem vagy skizofrén. Pont. Attól függetlenül menjél pszichológushoz a szorongásoddal.
2022. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
Attól függ, milyen tüneteid vannak hogy kell-e gyógyszer. Sajnos mint sorstárs, elmondhatom, hogy a skizo gyógyszereknek lehetnek kellemetlen mellékhatásaik, de komoly probléma esetén, megéri őket szedni mert visszahoz az életbe. Természetesen tudsz barátkozni, aki szeret így fogad el.. habár a "nem betegek" nem biztos hogy meg fognak érteni és jobb ha eleinte azért nem reklámozod a dolgot :)
2022. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
"olvastam róla amit csak lehet" Ekkorát még Orbán Viktor sem hazudott. Ez nem skizofrénia, hanem disszociatív személyiségzavar, vagy esetleg trollkérdés.
2022. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Én írtam privátot, mert itt sokan csak támadnak.
2022. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#4 megtisztelő a kommented, igazán nem kértem hogy hazugnak nevezz. Ezek szerint mégis vannak itt orvosok. Elnézést a tudtlanságom miatt a saját betegségemről. Te BIZTOSAN jobban tudod nálam.

Köszönöm az eddigi kommenteket, de elég is lesz.

2022. dec. 23. 21:51
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Roppant egyszerű, ehhez nem kell tudósnak lenni. Parancsolj, olvasgass, és vesd össze a tüneteidet:


[link]


[link]


És ez csak wikipédia, közel sem szakkönyvek, azokat a források közt megtalálod. Erről ennyit, én befejeztem veled.

2022. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg nem a skizofrénia tünetei kérdező..

Orvos nem vagyok de szakértő... na, nyolcadik diagnózis után beletanulgat az ember, meg a huszadik hatóanyag után😅

2022. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Az okozza a zavart, hogy régen ezt a többes személyiséget skizofréniának nevezték és a köznyelvben megmaradt.
2022. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez maradt köznyelvben, (valaki önkényes átalakítása ellenére), akkor ez a szó a helyes.
2022. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!