Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénként van betegség...

Skizofrénként van betegség tudatotok?

Figyelt kérdés

Nekem van betegség tudatom jelenleg, de szerintem csak azért, mert jól vagyok.

És ez a betegség tudat is inkább csak olyan, hogy tudatában vagyok a tüneteim néhány részével, de nem agybajnak mondanám, inkább sok feldolgozatlan trauma okának, ami ilyen őrültség formájában jön ki az emberen.


2022. okt. 16. 06:21
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Szedd a gyógyszert és járj pszichológushoz , meg Ayurvéda doktorhoz.

Én 15.000x jobban vagyok.

2022. okt. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha tényleg skizofréniával vagy diagnoszitzálva, akkor teljesen mindegy, hogy mi miatt van. Szedd a gyógyszeredet és ha van rá pénzed, járj terápiára. De a skizofrénia és a bipoláris zavar CSAK gyógyszerrel tartható karban.
2022. okt. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy jön ide a gyógyszer, nem ez volt a kérdés
2022. okt. 16. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Azért írtam, hogy szedd a gyógyszert, mert így kezdted a kérdésed alatt:


"Nekem van betegség tudatom jelenleg, de szerintem csak azért, mert jól vagyok."


A skizofrénekre jellemző, hogy ha jól vannak, abbahagyják a gyógyszert, aztán lehet jól a pszichiátriára menni.


És azért nem kell kutatni, hogy mi miatt van, mert sok oka van (1. a génjeidben van 2. környezeti hatásokra jött elő 3. gyerekkori traumák miatt jött elő 4. stb.), tök mindegy, az a lényeg, hogy jól legyél. Ha aztán elmész terápiára, akkor lehet azzal foglalkozni, hogy miért jött elő.


2-es voltam

2022. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
* diagnosztizálva
2022. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!