Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet borderline személyisé...

Ez lehet borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés

•Ha egy kapcsolatban vagyok borzasztóan tudok szeretni, mindent megtennék a páromért.

•Szakítás után 9 hónappal is a padlón vagyok. Folyamat nézem őt, nyomozok utána.

•Sokszor kések, szinte MINDIG.

•Dohányzok, többször iszok, mint kéne, a fejemben megfordult már, hogy droghoz nyúljak.

•Nagyon agresszív leszek sokszor,pl a földhöz vágom magam, persze csak itthon, feszült leszek, kiabálok a szeretteimmel.

• Sok mindent magamra veszek.

•Megütöm néha magam, ha ideges vagyok.

• Sokszor érzem magam üresnek, valamikor emiatt nem megyek be iskolába.

•Nem érzem magam felszabadultnak, nem érdekel sokszor, hogy mj történik velem.

•ettől függetlenül jó embernek tartom magam, mert tudom, hogy hatalmas a szívem



2022. dec. 29. 01:05
 1/8 A kérdező kommentje:

•És ha ideges leszek, akkor mániám különböző gyógyszereket egymás után bekapkodni. Ilyen 3-4 szemet.

•Néha nagyon felpörgök, máskor egy szót sem szólok napokig, magamba fordulok.

•Sok szeretetet igénylek.

•Mindent megtennék a barátaimért, meg akiket szeretek.

2022. dec. 29. 01:07
 2/8 Darius- ***** válasza:
7%
Az utolso pont miatt biztos nem.
2022. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk, például az önbántalmazás miatt pszichiáterhez kéne menned. Kéne, hogy foglalkozzon veled terápiás gyakorisággal egy szakember, mert most teljesen magadra vagy hagyva a kavarodottságoddal. Szólj a szüleidnek, hogy keressenek neked egy pszichoterapeutát.
2022. dec. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Tiktokról "diagnosztizálod" magad?
2022. dec. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Ezt csak pszichiáter tudja pontosan megállapítani, az öndiagnózis általában nem jön be, főleg ennél a betegségnél. Ez egy bonyolult és összetett dolog.

(Üdv egy diagnosztizált borderes)

24L

2022. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs tiktokom
2022. dec. 29. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Legfeljebb gyenge Borderline lehetsz, inkább depressziód van.


A Borderline folyton fél az elhagyatástól, és azt kifelejtetted.

Valamint fél attól a Borderline, hogy értéktelenné válhat.

Ha nincsenek ilyen félelmeid, akkor inkább depressziós vagy.


Egy Borderline néha gyűlöli az embereket, és néha váltogatja a barátjait, vagy inkább nélkülözi őket, mert elkezdi utálni őket. Tehát a saját partnereddel is ennek kéne történnie, ha okot érzel rá.

2023. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt egy borderes. Elég szomorú olvasni a válaszokat mert nagyon nem fedik a valóságot. A szempontok igen de a megközelítések nem nagyon. Ez az állapot egy spektrum. Úgy kell elképzelni mint mondjuk az autizmusnál, hogy vannak nyálcsorgató-rángatózóak meg olyanok akik szimplán introvertáltnak tűnnek. Nálam az elhagyatástól való félelem abban nyílvánul meg hogy nem próbálkozok és nem nagyon ismerkedek mert annyira rettegek attól, hogy egyszer megcsal vagy szakít hogy gyakorlatilag bele se megyek. Valaki meg folyamatosan kapcsolatban kell legyen valakivel. Szóval nagyon eltérő ez.

Egyébként meg pont de ezek az emberek nagyon is jól látják magukat és a világot maguk körül(tudom ezért be leszek támadva). Azonban a baj azzal van hogy ezt nem tudják feldolgozni és fejlődni mivel a psziché meg van rekedve túlnyomórészt kisgyermekkorban. Racionálisan gondolkodik de az érzelmei irányítják az életét és ez okozza a katyvaszt többek között bennük.

Nekem úgy született meg a diagnózisom, hogy otthon véletlen belefutottam egy cikkbe erről és napokig szikrát nem kaptam, hogy mennyire én vagyok ez a legkisebb részletektől kezdve a legátfogóbb szempontokig. Ezt elmondtam a szakpszichológusnak és a többedik alkalom után meg is született a közös nevező közte meg a piszichiàter között, hogy tényleg az vagyok.

2023. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!