Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline és a hisztriónikus...

Borderline és a hisztriónikus személyiségzavar elmúlhat? Valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 12:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Voltam, de nem megyek többet pszichológushoz, mert nem segítenek, csak kikérdezik az eletemet, de tanácsot nem adnak. Nem mondják el, hogy igazából mit gondolnak, vagy mit hogy kéne. :S hogyan lehet kijönni ezekből pszichológus nélkül? Vagyis megváltozni kéne, azt lehet valahogy?
2022. dec. 8. 13:01
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet kijönni terápia nélkül. Minél közelebb van a sérülés a születéshez - a borderline ilyen -, annál tovább tart a terápia. És igen, az úgy kezdődik, hogy kikérdezik az életedet. Honnan tudná a segítőd egyébként, hogy hol és hogyan kezdődött az elakadás?
2022. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi történik a terápián? Hogy kell elképzelni?
2022. dec. 8. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem múlik el, újra kell kalibrálni az egész személyiséget, megfelelő kapcsolati mintát leképezve a terápiában. 11 éve kerestem először segítséget, de nem vettem komolyan, a pszichológusok sem engem. Aztán kb. négy éve találkoztam egy szakemberrel, akivel jól tudunk együttműködni. Két éve magánban járok hozzá heti egy alkalommal, mondhatni, igazi áttörést értünk el bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Korábban kellett volna kezdenem, de azt hiszem, nem voltam elég érett ehhez.
2022. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Többféle is van, de neked valószínűleg nem sima beszélgetősre lenne szükséged. Sématerapeutát keress vagy olyat, aki pl. un. szimbólumterápiával dolgozik.
2022. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

4-es jól írja, le kell bontani a teljes személyiséget és új alapokra helyezni. Mint fentebb írtam, minél korábbi a sérülés, annál mélyebbre kell menni és sokáig is fog tartani. De ne add fel, menni fog, csak keresd a megfelelő szakembert. Sok sikert neked és kitartást!

Most még nem hiszed el, de ahol megtörtél, ott leszel a legerősebb :)

2022. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Én sem értem hogy mit érnek a pszichológusok…

Engem is csak meghallgattak de nem adtak semmilyen tanácsot

Kettőnél voltam. Nagyon rossz volt

2022. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!