Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy éreztétek magatokat...

Hogy éreztétek magatokat miután letettétek az antidepresszánst huzamosabb idő után?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szedek brintellixet az OCD-mre, és az elején jónak éreztem meg igazából sok mellékhatása nem is volt nálam a legjellemzőbb hányinger, de valahogy nem érzem magam igazán "magamnak" sokkal kőszivűbbnek érzem magam, sok mindent lesz*rok/ignorálok, érzelmileg sokkal kevésbé élem meg a dolgokat stb.. mintha egy kicsit kicserélték volna a személyiségem, hiába a problémámat enyhítette. Ti hogy éreztétek magatokat antidepi szedése közben/elhagyás után? Erősen gondolkodom a lerakásán, de félek hogy csak rosszabb lenne a kényszerbetegségem utána ismét.

2023. jan. 2. 16:31
A kérdező szavazást indított:
Én elhagytam, és jobban éreztem magam mint szedés közben.
Én elhagytam, de ugyanolyan rossz volt mint szedés előtt/rosszabb.
Nekem a szedése alatt semmi nem változott, csak a problémám enyhült.
Én se merem elhagyni, pedig érzem hogy nem annyira jó.
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Ezekbe a választásokban nem volt benne minden opció.

Rám kifejezetten jó hatással volt, két hét után ahogy mondod, mintha kicseréltek volna.

Kicsit úgy mint téged.

Nem értem, mi a baj ezzel hogy most ilyen vagy? Szerintem örülj inkább neki.. legalább nem szenvedsz.

Én szedtem egy évig, nem volt mentális bajom ez idő alatt. Nyugodt voltam mindíg.

De nem így kell hozzáállni a gyógyszerhez..

Fogd fel úgy hogy ezt magadnak köszönheted és a gyógyszer csak egy kis segítség..

Én abbahagytam és ugyanúgy jól maradtam utána.

Az egy dolog hogy most két év múlva visszajött a pánikbetegség és a szorongás, de már legalább tudom hogy ezt egy külső tényező váltotta ki..

2023. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Elhagytam. Fél évig szedtem. Mikor elkezdtem szedni 3-4 hét után éreztem, hogy sokkal jobban érzem magam, másként láttam bizonyos dolgokat. Aztán volt munkahelyváltás meg néhány egyéb "apró részlet" míg végig szedtem a bogyót. De egyre jobban utáltam a meg nem szűnt mellékhatásokat meg annyira jól voltam hogy meg sem fordult a fejemben, hogy gond lenne ha elhagyom. 1 hétig voltak elvonási tüneteim, ezt követően sokkal jobban éreztem magam, ez már 3 évvel ezelőtt volt. Szorongás nem tért vissza.
2023. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Lassan fél éve szedem, és igen van pozitív hatása, de ez olyan mintha tudod kicsit más személyiségét kéne megélned/más ember bőrébe bújnál. Tudod hogy te nem ilyen vagy, és esetleg hozzád közel álló embereket bántasz meg, vagy tűnsz nekik furcsának még ha nem is hangsúlyozzák ki. Érzékeny ember létemre hónapok óta sírni sem tudtam, még ha szomorú voltam is/éreztem hogy szükségem van rá. Nekem ez a fura.
2023. jan. 3. 18:23
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Örülök hogy jobban vagy azóta az én helyzetem elég komplex nekem is élethelyzetváltozás volt nem is kevés, és elég sok gyógyszert kellett kipróbálni sok szenvedés árán mire ez a "jó" megérkezett, de valahogy mégsem érzem teljesen magaménak. Valószínűleg orvos közreműködésével csökkenteném a mellékhatások miatt pl 20-15-10-5 stb, de még ezen gondolkozom és véleményekre vagyok kíváncsi, mert félek egyelőre nagy dolgokba belevágni.
2023. jan. 3. 18:24
 5/5 anonim válasza:
Nekem régen volt nagyon súlyos ocdm,2 évig annyira szarul voltam,hogy semmit nem tudtam csinálni. 2 gyógyszert szedtem,kb 1 év volt mire jobban lettem sokkal. Fiatal felnőtt koromból elvett 2 évet ez a nyavaja,de most már teljes életet élek. Nem mondom hogy 100%ba egészséges vagyok,itt nincs ilyen,de 90%ban igen. És nem szedek gyógyszert 4 éve már. Egyébként türelem kell hozzá,mert lassan hat úgymond és terápia kell mellé
2023. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!