Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszíós vagyok?

Depresszíós vagyok?

Figyelt kérdés
Napokban apám előjött azzal hogy depresszíós vagyok. Tudni kell hogy valóban fáradt és rosszkedvű vagyok. Apámnak nem volt fél évig munka helye, külön élnek a szüleim, amikor ott voltam volt hogy még kaja se volt. Új osztályba kerültem nem sikerült nagyon beilleszkednem. Ettől függetlenül vannak barátaim. Fáradtságnak lehet az oka hogy heti 40 órám van. Az évben meghalt a kutyám is ami nagyon nehezen érintett engem. Ez csak ideiglenes letörtség vagy tényleg depresszióra utal?

2023. jan. 2. 21:15
 1/4 anonim válasza:
100%
Ezt így nem lehet megállapítani. Ha gyanítod, hogy mentális betegségben szenvedsz, beszélj egy szakértővel, sulipszichológus, háziorvos, egyéb. Ha ez nem lehetséges, beszélj róla valaki hozzád közelállóval, aki ismer téged és megbízol benne.
2023. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A depressziónak vannak kritériumai. Azokat megtalálod az interneten, 9-ből legalább 5-nek kell jelen lennie. Ebből az 5 sorból nem az derül ki, de csak pszichológus állapíthatja meg.
2023. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok rossz történt veled, és nagyon le vagy terhelve. Próbálj többet pihenni és kimozdulni. És persze rendesen enni.
2023. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem inkább szomorúság, a depresszió jele az, hogy öngyilkos gondolataid vannak. Ha nincsenek, csak szomorúság.
2023. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!