Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor éjszaka kimegyek...?

Amikor éjszaka kimegyek...?

Figyelt kérdés

Amikor éjszaka kimegyek a szabad ég alá, rettegek, hogy bármikor meghalhatok, történhet bármi a Földdel és kizuhanok az űrbe, stb. Ez mitől van? Mit tehetnék ellene?


26f



2023. jan. 9. 01:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kognitív torzítás. Nem tudod alátámasztani érvekkel, logikával, hogy ez miért történne meg, mégis hiszel benne. CBT terapeuta tud ebben segíteni.
2023. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

[["Szerinted a kérdező nem ismeri a gravitációt? Én kényszerbeteg vagyok és ennél meredekebb dolgoktól is félek, sajnos a magadfajta szerint akinek ilyesmi félelmeik vannak, azok tudatlanok, hülyék." És a magadfajta meg felsőbbrendűnek képzeli magát... A kényszeres gondolatokat CSAK a realitással lehet legyűrni. Nagyon jól tudom. Ellenben a hiszti hogy "mindenki más hülye, nem tudja milyen ez" csak megerősít abban hogy semmit sem tehetsz, tehát szar irány. De tutujgasd csak magad, attól nyilván jobb lesz]]


A kényszerbetegség lényege, hogy a realitásérzék nincs meg. Azt is érdemes tudni, hogy a kényszerbetegeknek sokszor van betegségtudatuk. Én nem azt írtam, hogy semmit se tehetek. De az nagyon naív gondolat, hogy a kényszerbeteg csak logikusan gondoljon bele, és meg is szűnik a betegsége neki. Ha ez így menne, szerinted ennyi mentális beteg lenne, akár kényszerbeteg, akár skizofrén, akár pánikbeteg?

2023. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

[["Szerinted a kérdező nem ismeri a gravitációt? Én kényszerbeteg vagyok és ennél meredekebb dolgoktól is félek, sajnos a magadfajta szerint akinek ilyesmi félelmeik vannak, azok tudatlanok, hülyék." És a magadfajta meg felsőbbrendűnek képzeli magát... A kényszeres gondolatokat CSAK a realitással lehet legyűrni. Nagyon jól tudom. Ellenben a hiszti hogy "mindenki más hülye, nem tudja milyen ez" csak megerősít abban hogy semmit sem tehetsz, tehát szar irány. De tutujgasd csak magad, attól nyilván jobb lesz]]


Szóval ha szerinted ez tutujgatás, akkor elég gáz ember vagy, akinek gondolom szar fogalmas sincsen arról, amiről magyaráz. Okoskodik a semmire.


Pár konkrétumot írtam az előző kommentben, ma 12:49 kor.

2023. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!