Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak hogy gondolok...

Mi az oka annak hogy gondolok valamire vagy szituaciora, és ramjön a heves szivdobogas, izgalmi, szorongó állapot nem tudom megkülönböztetni, mit lehet tenni ellenük?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 13:14
 1/2 anonim válasza:

Szóval:


Akár normális, akár kóros...

Túlságosan félted az eggód, nagyon félsz a szégyentől.

Pontosabban a mások előtt való megszégyenüléstől, egy szituációban.

Még idegenek előtt is, akik semmit nem jelentenek neked.


Van aki annyira fél a szégyentől, hogy ezért ölt embert, ki ne derüljön valami marhaság róla (ami a kutyát se érdekli).

Szóval ez lehet kóros is, de lehet kicsit tulreagált még normális is.

Tarsd kézben a dolgot. Ne féljk attól, ha valami nem sikerül, vagy valmitől beégsz.

Vedd be a leszarom tablettát, így nem is érdekel.

Na és akkor mi van?

Nem vagyok tökéletes, na és? Ember vagyok emberi hibákkal, naés?

Kinevetnek, na és? Te miért nem tudsz nevetni magadon?

Ember vagy, nem gép, nem baj ha cikis dolog derül ki rólad.


Ezek serdülő korban jellemzőek. Lehet a hormonok felerősítik.

Ahogy öregszel, magabiztosabb leszel, és kevésbé befolyásol majd más emberek véleménye (vagy leszarod őket) ez elmúlik majd.


Ha nem múlik el, az sem baj-bár akkor lehet az agy egy kóros fiókja.

De ennek tudatában lehetsz normális.

Tudatosísd magadban hogy nagyon félsz a szégyentől, mert zavart a gondolkodásod,

de viseld el úgy, mint egy normális ember.

Ne csinálj hülyeségeket csak azért hogy a megszégyenítést elkerüld vagy ne derüljön ki.

Inkább néz szembe vele, és szard le az egészet.


Ok?

2023. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van tudat alatt a megszégyenulestol felek, van pár dolog amivel generalom, pl nem elég mély férfias a hangom főleg ha ram jön ez a szivdobogas és izgulok ha nyugodt vagyok akkor átlagos mély teljesen jó ,a másik dolog az hogy ha többen néznek és csinálok valamit úgy érzem befeszul a nyakam és a fejem, félek hogy látják rajtam hogy izgulok, vagy ha hirtelen osszetalalkozok valakivel egy ház sarkán nem belátható helyen megijjedek, ez szerintem nem is észrevehető rajtam , viszont tudat alatt mindig bennem van ez a dolog. Lényegében tényleg minden tunetem erre alapszik a megszegyenulesre, és hogy más milyennek ítél meg, amúgy 22éves vagyok. Erre mit tudnál mondani?
2023. jan. 19. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!