Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amíg nem jutok el terápiára...

Amíg nem jutok el terápiára addig?

Figyelt kérdés
Röhejes hogy államilag nincs ocd-depresszióra szakosodott terapeuta ebben a szánalmas szutyok országban, ezt az orvosom mondta. Elkezdtem abbahagyni az antidepresszánt mert nem akarok bejárni a rendelőbe mert tetőzik ott a szorongásom! Belém köt a kórház előtt valami alkoholista antiszociális elem hogy minek vagyok depressziós 22 évesen meg ő az ilyeneket megszokta verni stb. A biztonsági szolgálat meg mire van? Ja hogy a portással együtt jártassa azt a kbaszott retkes pofáját ha véletlenül nyitva hagyom a bejárati ajtót mert fázik a kis testük a két biteseknek! Hát ki akar ilyen helyre visszamenni?! A másik meg hogy kínszenvedés találni egy magánorvost/terapeutát mert akkora a sor hogy hűha! Még ünnepek előtt vettem fel eggyel a kapcsolatot aztán azóta sem hívott pedig mondta hogy fog. Szóval továbbra is keresgélhetek mert hiába mondja valaki hogy fiatal vagyok még, elfog szaladni mellettem az élet ha addig meg nem ölöm magam és felzabál a mentális betegség! 22/f
2023. jan. 19. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Te is tudod mik a lehetőségek, ezentúl ez csak egy rant. De amúgy igazad van! Bár nekem jobb tapasztalataim vannak, de gondolom másik városban laksz.
2023. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Próbáld meg a Nap-körben elérni dr. Semjén Esztellát, hátha hamarabb tud fogadni.

Addig is, próbálj meg minél inkább kifelé figyelni, ne arra, hogy te mit gondolsz magadról, meg a világról. Gondolsz eleget ezekre, tarts kis szünetet. Mondjuk napi két órát gyűlölheted magad, meg a világot. Amúgy meg figyelj kifelé. Milyen színeket találsz a külvilágban, milyen hangokat? Milyen ruha van az embereken? De ne értékeld ezeket negatívan, hanem csak pozitívan, vagy semlegesen, vagy sehogy.

2023. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha erőltetnéd, hogy kint legyél a szabad levegőn, amikor süt a nap, ha van erre lehetőséged. Sétálj nagyokat, ha nem dolgozol, és közben kifelé figyelj. Feledkezz meg a nyomorodról.
2023. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Céltalan séta az utcákon? Gyönyörködhetek a panorámában, az elszórt szemétben, az ablakom alatt fekvő hajléktalanban aki nyomorúságos hangon megszólít néha hogy "elnézést cigaretta" aztán azt kéri hogy gyújtsam meg a cigiét amit rendszerint fordítva vesz a szájába és iszonyatosan remeg a keze az alkoholizmustól. Ahoz képest hogy magyarország legnyugatibb részén vagyok iszonyat proli környék, pedig turista központ vagy mi ez itt.
2023. jan. 19. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Megpróbálhatod esetleg azt, hogy nevetsz az élet abszurditásain, nem fogod fel olyan komolyan. Persze ettől függetlenül nem hunyunk szemet az ilyen szörnyű dolgok felett, de könnyebb hozzáállni így. Én egy lepukkant kórházban vagyok nővér, és csak ez a gondolkodás segít átvészelni a rosszabb napokat.
2023. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem kórház fóbiám van, sokat voltam bent szívproblémákkal, meg egyéb osztályokon mikor félrediagnosztizáltak stb. Nem sok kellemes emlékem van róla.
2023. jan. 19. 18:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a depresszióm az ocd-ből fakad, ami pedig idegrendszeri problémából (tikkelés), 4 évesen amikor az első szívritmus szabályzómat kaptam lehetséges hogy oxigénhiányom volt és akkor kezdődtek ezek.
2023. jan. 19. 18:43
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen, ezek mind a fejedben vannak. Ezeket a gondolatokat kellene valahogy megpróbálni lerakni, hogy egy kicsit pihenhessen az agyad. Lehet hogy csak a gyógyszer tudja majd megoldani, egy darabig nekem is kellett szednem. Másfelé nem tudsz sétálni, csak amerre a hajléktalan van? Vagy adsz neki egy cigit és mész tovább, gyújtsa meg magának, vagy vegyél neki egy olcsó öngyújtót és meg van oldva.

Az agyunknak több része van, a depiben egy alsóbb, ősi rész kap nagyobb szerepet. Én is éreztem magamon, érzem rajtad is. Azért csak menj ki sétálni, vigyél egy doboz gyufát a hajlékonynak és menj tovább, ne gondolj rá. 2,3 voltam.

2023. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A gyógyszernek már csak a felét szedem, amúgy nem érzek semmi különbséget mintha teljeset szednék SSRI ből, nyugtatóról leszoktam és az abszolút nem hiányzik, mióta nem toxikus munkahelyem van azóta jobban alszom.
2023. jan. 19. 18:52
 10/13 A kérdező kommentje:
Cigit nem adok neki mert megszokja és tőlem kéri mindig.
2023. jan. 19. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!