Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csak diagnosztizálni...

Ha csak diagnosztizálni szeretném magam a pszichológussal, ugyan úgy kell keressem, mintha terápiára szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Nagyon rá vagyok függve arra, hogy megismerjem magam, hogy miért viselkedek úgy ahogy, mert vannak furcsa dolgaim. Nagyon sok tesztet kitöltök a neten és általában olyan eredményeket kapok, amik arra utalnak, hogy valami (akár több is) mentális zavarom lehet. Persze tisztában vagyok vele, hogy egy teszt az interneten nem olyan professzionális, mint egy állapotvizsgálat a szakértőnél, ezért is szeretnék elmenni egy ilyenre.

Szorongásra, autizmusra gyanakszom, de jó lenne ha diagnosztizálnának.

Csak az a dolgom, hogy felkeresek egyet és az első alkalommal végez ilyen vizsgálatot? Vagy külön kell kérnem? Hogyan működik?

Köszönöm a válaszokat!

21/L



2022. szept. 7. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Drágább és egyszerűbb, mint egy erre alkalmas személlyel egy mély beszélgetést folytatni.

Sajnállak kicsit, biztos nehéz.

2022. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Minek szeretnéd magad diagnosztizáltatni ha utána nem akarsz terápiát folytatni hogy jobban legyél? Amúgy meg sima pszichológus nem tud diagnózist adni, szorongást nyilván mindegyik meg tudja mondani, az autizmust azt csak az aki ért hozzá, nem mindegyik, konkrétan papírt meg csak pszichiáter fog adni.
2022. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Marhára nem jó, ha diagnosztizáltatod magad, mert utána nem fogsz találni egy terapeutát, aki foglalkozna veled, csak gyógyszereznének majd. Miközben gyógyszerrel sem autizmus, sem semmilyen gyerekkori trauma nem gyógyítható. Ne gondold, hogy olyan halálnagy különlegesség vagy, mindenkinek volt gyerekkora, hülye szülei és traumái, amik felnőttkorban bizonyos dolgok mentén csőlátást és irracionális reakciókat eredményeznek. Semmit a világon nem segít, ha erre valakivel rásüttetsz egy-két alapból homályos “diagnózist”.
2022. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindig is akartam terápiára menni, de drága mulatság és nem tudok 10+ alkalmat kifizetni, ezért szerettem volna csak 1-2 alkalomból kideríteni mégis mi van velem.

Állami intézményi pszichológusokról azt hallottam, hogy nem jók (persze biztosan nem mindenkire igaz), plusz a várólisták miatt is évezredek mire odajutok, ezért nem mentem...

2022. szept. 7. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Olvasd el a Mérgező szülők c.könyvet, az ingyen (is) van.
2022. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha autizmusra gyanakszol, az Autizmus Alapítványt javaslom. Elvileg van egy egyszeri vizsgálati díj, amit ki kell fizetni (kb.50.000 Ft), de van ingyenes opció is, csak akkor még többet kell várnod valószínűleg (így is kb. másfél éves a várólista). Azt sajnos nem tudom, hogy az ingyenességhez kell-e valamilyen jövedelemigazolás vagy egyéb dokumentum, de a honlapjukon találsz telefonszámot, meg lehet kérdezni őket.
2022. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!