Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miben segített a pszichológus?

Miben segített a pszichológus?

Figyelt kérdés
Úgy érzem rengeteg problémám van és hatalmas gátak vannak bennem. Sokszor eszembe jut az öngyilkosság, néha teljesen reménytelennek látok mindent, sehonnan nem jön semmi pozitív megerősítés. Magányos vagyok, nagyon. Nem tart ott az életem, ahol kellene. 25 éves vagyok, most vagyok végzős az egyetemen(az is egy szenvedés az egész) megbuktam a vizsgán, ezért nem fejezhetem be az idén sem ezt a poklot. Mindenkinek egy csalódás vagyok, már nem tudom hogy mondjam el az ismerőseimnek, családnak, hogy megint nem sikerült, ebben a tanévben ők támogattak anyagilag, emiatt is szégyellem magam, nem a legjobb a kapcsolatunk. Nem maradt több erőm, sem munkát keresni, sem befejezni ezt a szart, emellett még rengeteg minden áll a háttérben, állandóan szorongok. Próbáltam pszichológus segítséget kérni, de nem igazán segített, úgy éreztem feltárom magam neki és nem is igazán érdekli. Esetleg pozitív tapasztalat? Volt, aki úgy érzi neki segített a pszichológus?

2023. jan. 21. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Van olyan. Honnan szerezted azt a pszichológust? Az első pillanattól kezdve nem volt szimpatikus? És barátaid nincsenek?

Egy bukás még nem a világ vége, majd meglesz az is, megesik az egyetemen. Már ott vagy a siker küszöbén. Ha masszívan szorongasz, akkor a pszichiátriai gondozóban lévő pszichiáter is képbe jön, hogy írjon neked szorongásoldót az egyetem végéig, a munkábaállásig. Mit tanulsz? Te akartad azt tanulni?

2023. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fárasztó96 ***** válasza:
83%
Szia! Nekem sokat segitett a pszichológusom (pedig szőke nö). Ha neked nem vált be az akinél jártál, érdemes a hozzád közeli pszichiátriai osztályon érdeklődni, hátha akad egy, aki foglalkozni fog veled rendesen
2023. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta hogy nincs szükségem magára. Akkor nagyot néztem, ma már nevetek rajta. Kezdő pszichológus volt.
2023. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokat segitett. En is olyan korulmenyek kozul jottem, hogy nekem sajat magamnak kellett mindenert megkuzdeni. Sok sikert el is ertem, de az onbizalmam mindig is a beka feneke alatt volt. A pszichologus segitett ezt helyrerakni, es ma mar nem gondolom, hogy azert kernek fel valamire, mert nincs mas.

Kerdezo, ahogy olvastam a leirasod, az elso gondolatom az volt, hogy celokat kellene talalnod. Egy ilyen melyponton ez nehez, pontosan tudom. Nehany eve borzaszto ev volt mogottem, akkor kezdtem pszichologushoz jarni. Az ev vegen kerdezte, milyen celjaim vannak a kovetkezo evre. Az ilyen kerdeseket utalom, raadasul abban az evben nagyon gyengenek is ereztem magam, majd’ elsirtam magam, hogy fogalmam sincs. O ezt latta, a segitsegemre sietett, es elkezdte sorolni azokat, amiket korabban mondtam neki, mas kontextusban. Ja igen, ezek is celok :) ezzel arra probaltam ravilagitani, hogy egy kulso szem mennyit tud segiteni :)

Ha ennyire magad alatt vagy, akkor erdemes keresni egy ilyen kulso szemet. Szerintem a baratnal azert jobb, mert objektiv, es nem rangat bele olyan dontesekbe, amit egy barat az elfogultsaga miatt megtenne.

2023. jan. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!