Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a "gondozó"?

Mit jelent a "gondozó"?

Figyelt kérdés

A Pszichiáterem azt javasolta hogy járjak "gondozóhoz". De ez mit jelent pontosan? Ez le lekiskorúsítás? Nem tehetek meg dolgokat a gondozóm beleegyezése nélkül?

és ha nem megyek el a gondozóhoz az bűncselekmény?

Annyit mondtam a pszichiáternek hogy szeretnék beadatni magamnak egy depós injekciót mert az bizonyult igazán hatásosnak, de nem adta be nekem helyette felírt olanzapint amit szedek, ugyanakkor nem bizonyul hatásosnak.

A problémám az aszociális attidűdöm. Emiatt nagyon nehéz dolgozni, és tanulni is. Rettegek attól hogy a másik ember mit gondol rólam. Ezt elmagyaráztam a pszichiáternek is. Nem segített sokat.



2023. jan. 24. 15:33
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
A pszichiátriai betegek ellátása, gondozása, visszaesések megelőzése, a betegek rehabilitációja, lehetőség szerint munkába állítása, életminőségük javítása ill. megőrzése, gondnoksági ügyekben, elhelyezési lehetőségekben tanácsadás a feladata.
2023. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Gondozó magyarul a területileg illetékes pszichiátriai “gondozó”, mely minden embernek TB alapon ingyenes.
2023. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!