Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham volt? Vagy...

Ez pánikroham volt? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Évek óta nincs pánikrohamom, csak a mindennapos szorongás, kényszergondolatok, szívem figyelése. Készülődtem haza a holnapi vizsgára, aztán kiderült hogy nem tudunk kocsival hazamenni, így muszáj voltam vonattal jönni. Ide-oda kellett sietnem (jegyet venni, buszhoz menni, aluljáró stb), mondanom sem kell hogy egész nap szívdobogásérzés, gombóc a torkomban. Az út közben felerősödött bennem egy olyan, hogy mintha nem érezném magaménak a mellkasomat, idegen vagyok a saját testemben, egyszerűen egy megmagyarázhatatlan megsemmisülés érzés a testemben, főleg a mellkas tájékon, halálfélelem, szívdobogásérzés. Leblokkoltam az út közepén, és se előre se hátra, csak meggörnyedve álltam az úton ujjamat a nyaki pulzusomhoz szorítva, hogy "élek-e még". Konkrétan nem tudtam emiatt elérni a vonatot, mert nem tudtam elsétálni, csak nagyon nehezen. Szerintem ez ilyen deperszonalizációs roham lehetett vagy nem tudom. Borzalmas. Mindig akkor jön elő ilyen, amikor vagy fizikai munkát csinálok, vagy megeröltetem magam, de egy gyors sétánál is ez van. Volt már valakinél ilyesmi?

2023. jan. 25. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem volt pánikroham. Nincs önbizalmad talán.
2023. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide az önbizalom?
2023. jan. 25. 17:55
 3/5 anonim válasza:
Velem kiskorom óta az szokott lenni hogy bizonyos szituációobam vagy csak úgy nem érzem önmegamnak, nem érzem igazinak magamat. De ez derealizálás. Szerintem te is ilyen derealizálás/deperzonalizáció szerűt tapasztalhattál jó kis szorongással rémisztő főleg publikus helyen, de ha bepiálok is ez van. Keress rá
2023. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos pánikbetegségre utal. Átéltem ezt én is sokszor már.
2023. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nahát milyen érdekes hogy pont 17 17kor raktad ki ezt a kérdést:) ha hiszel az ilyesfajta dolgokban utananezhetnel ennek a számnak,hátha megnyugodsz legalább . Nemtudom megoldodott e a probléma,vagy voltál e szakembernél . Ez erősen a deperszonalizaciora utal , én azt ajánlanám hogy menj el szakpszichológushoz, mert mindenképpen a gyökerét kell megtalálni a problémának,bocsánat ha túl személyes de nehéz életed volt/van egyébként ?
2023. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!