Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, úgy érzem,...

Mit csináljak, úgy érzem, ebbe bele fogok hülyülni?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve. 2 diplomám, több szakmám van. Van munkahelyem is. Elváltam a férjemtől, van egy kamasz fiam. A férjem maradt a lakásban, én albérletbe jöttem. Kevés a fizetésem, egyszerűen bármit csinálok, nem jövök ki a fizetésből. Nem veszek luxus dolgokat, drága ruhákat. Mire kifizetek mindent, alig marad pénzem. Minden hónapban jön olyan kiadás, ami plusz 30-50 ezer forint. Kapok ugyan gyerektartást, de az nem sokmindenre elég. A gyerek apja annyit ad, semmi mást nem vesz a gyereknek. Mikor ruhát kell venni, az sem érdekli. Havi 10ezer a gyereknek az állandóan szedett gyógyszer, legutóbb hiánycikk volt, 200 km-t kellett autóznom a gyógyszerért. És úgy néz ki, a fizetésem kiegészítését el fogják venni, mert visszajön a gyeses kollégám. Akkor aztán teljes lesz az anyagi csőd. Másik munkahely nálunk nincs sajnos, kicsi város, kevés lehetőség. Hogy kellene ezt agyilag túl élni? Nem tudok félre tenni, nincs tartalékom, a gyereknek állandóan nemet mondok. Nagyon megvisel ez a dolog.
2023. jan. 25. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet van másik városban is. És ha a férjed keveset fizet, de több a jövedelme, azt bíróságon meg lehet támadni. Mért a férjed maradt a lakásban, ha nálad vannak a gyerekek, kié a lakás?
2023. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Közös a lakás. Azt mondta, hogy akkor mehetek, ő marad. Nem akartam vele vitatkozni, úgysem ment volna el.
2023. jan. 25. 18:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonmegosztás megvolt már? Mert a lakás fele a tied, azt neki ki kell fizetni.
2023. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha a lakás közös szerzemény, akkor kérheted, hogy te lakj ott a gyerekkel, nem az ex, ezt a bíróság minden további nélkül megítéli.

Másrészt a gyerektartást is kérheted, mármint hivatalosan megállapítva, nem amennyit ö akar adni.

2023. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most egyenlőre nem tudok költözni. 1 éve van a suliból a gyereknek, nem akarom új suliba küldeni.

Gyerektartást annyit fizet, mint amennyiben megállapodtunk. De ez még 2021ben volt. Azóta egy fillérrel sem ad többet.

2023. jan. 26. 07:05
 6/15 anonim ***** válasza:

És kérted?

Ha nem tudsz megélni, akkor mégis költözni kell a gyerekkel. De arra nem válaszoltál, hogy mért a férjed maradt egyedül a lakásban, és mi van azzal a bérleti díjjal, amit a te részed használatáért fizet. Hogy fordulhatott az elő, hogy hárman költöztetek, és ő egyedül maradt? Nincs neked szülőd, testvéred, barátnőd, hogy az élet ilyen alapvető dolgaiban segítsen eltájékozódni, mert teljesen tudatlan vagy.

2023. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a család -és gyermekjogok átnézését, mert a gyerektartási díj változhat.
2023. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Közös lakásban az marad, akinél a gyerek marad

2 a gyerektartást is emelni kell/ bíróság gyorsítva megítéli

3 mivel ő maradt a lakásban fizetnie kell neked a lakbért, cca 100 ezret, attól függően, mekkora a lakás


Felelőtlenség, amit csinálsz!

2023. máj. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1. Ő maradt, mert mi jöttünk el, ő kapta a kizárólagos használati jogot

2. 2 éven belül, illetve ha az ő jövedelmében nincs jelentős változás, nem kérhető emelés

3. Mivel övé a kizárólagos használati jog, nekem meg csak tulajdoni jogom van, nem kérhetek tőle. A kizárólagosság minden felett áll

2023. máj. 3. 05:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Mért ő kapta a kizárólagos használati jogot a lakásra, ha nálad van a gyerek? Akkor mit kaptál te a gyerekkel?
2023. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!