Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Salinger Richárd hipnózis...

Salinger Richárd hipnózis tanfolyam, ki volt már, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néztem ezt a hipnózis oktatást, és TAPASZTALATOKRA vagyok kiváncsi, hogy mennyire gyakorlatias, nem pedig csak elméleti oktatás zajlik-e?


Köszönöm.



2023. jan. 27. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam. Salinger Richárd se nem orvos, se nem pszichológus, hanem tanárként végzett, tehát nem is pszichoterapeuta, a saját weboldaluk szerint az általuk oktatott hipnózis "Semmiképpen nem egyenlő a klinikai hipnoterápiával", továbbképzési kreditet nem ad, jogosítványt sem ad semmilyen terápia végzésére. Szerintem nem éri meg az árát.

[link]

2023. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez egyértelmű, de ahhoz, hogy nem orvosi praxist tudj indítani, nem kell semmilyen orvosi végzettség, elég ez a felnőtt képzési igazolás.

Ez 100%, mert utána érdeklődtem.


Én inkább magára a képzésre lennék kiváncsi.


Egyébként Amerikában ez egy nagyon híres iskola, ahol megkapta az oktató tanúsítványt. Amerikában elismerik, és itt is végezhető nem orvosi praxis.

2023. jan. 27. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A "nem orvosi praxis" az ügyvédi. Pontosan tisztázni kellene, hogy mi a célod és akkor lehet, hogy testhezállóbb megoldást kapnál és talán jelentősen olcsóbban is. Ennek a tanfolyamnak nincsenek bemeneti feltételei, tehát lehet, hogy a fele gimis szintű alapozás, a másik fele kb. 1-2 cirkuszi mutatvány, mint amiket Derren Brown csinált:

[link]

[link]

Ha van valamilyen egészségügyi képzettséged, akkor abban válj a legjobbá akkreditált képzéseken és a gyakorlat által és lesz ügyfeled, egymásnak fogják adogatni a telefonszámodat.

2023. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hipnózis esetén nem véletlen, hogy pszichológusi/orvosi/fogorvosi előtanulmányok szükségesek, mivel csak így vállalhatsz felelősséget másért. A színpadi hipnózis sokszor átverés, persze van amikor valóban működik, de ennek meg van a maga veszélye, ha nincsenek meg a megfelelő egészségügyi és lélektani ismeretei az embernek. Magyaroszágon évente a S.R.-hez hasonló hasonló önjelölt kuruzslók miatt 30-40 rosszul sikerült hipnózist csinálnak, amikor utána nem tudják a módosult tudatállapotból visszahozni az embereket, és igazi szakértő segítségére van szükség. Hiába próbálkoznak azzal a szöveggel, hogy nem terápiás hipnózist tanítanak, mert a hipnózis ha csak nem valami színpadi trükkje használják (ami helyett inkább mást kellene, pl olyasmit, ami nem veszélyes) mindig átcsúszik terápiásba, csak tanácsadás szintjén biztosan nem tud maradni, mert bármikor feljöhetnek olyan traumák, mély elfojtások, amikkel kell kezdeni valamit, és csak szakértő tud ezzel érdemben foglalkozni. A fogorvosi és aneszteziológusi munka más, de ott fájdalomcsillapítás a cél, nem önismeret, ami viszont etikusabb más esetben nem releváns, cirkuszi trükknek nagyon nem. Bocsi, hogy ez most kifakadt belőlem, de nem neked szól az indulat, sokkal inkább az ilyen képzéseknek. Ha nagyon érdekel, esetleg egy konferenciára érdemes menni, és ha továbbra is a hivatalos utat tudom javasolni.
2023. máj. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmi gond.

Viszont ezeken a tanfolyamokon rengeteg pszichológus, orvos, ügyvéd és sok egyéb más szakmával rendelkező egyen vesz részt.

A pszichológusok a hivatalos képzésről térnek át ide, mert ott egyszerűen nem tanították meg nekik elég jól, illetve nem értik a folyamatot.


A másik dolog, hogy nem maradhatsz módosult tudatállapotban, mert magadtól is ki jössz, ha úgy hagynak.

Persze ezt az állapotot nem úgy kell elképzelni mint a filmekben, közel sem.

Végig magadnál vagy, és bármikor ellent is tudsz mondani bármilyen kérésnek.

Természetesen a hipnózissal lehet ártani is, ebben egyetértünk.

2023. máj. 21. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!