Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevettem 3 db nyugtatót...

Bevettem 3 db nyugtatót tegnap. Nagyon rosszul lettem, miért?

Figyelt kérdés
Az orvosom felírta a Medazepam Teva 10 mg-ot hónapokkal ezelőtt, arra a célra, ha szorongásosabb időszakon megyek keresztül. Tegnap bevettem ebből 3at egyszerre, órákig semmi baj nem volt, hatott a gyógyszer. Aztán elkezdtem érezni hogy a bőröm mintha érzékenyebb lenne mint szokott, folyton libabőrös lettem. Eltelt 1 óra, és teljesen úgy éreztem magamat mint aki lázas, de lázam nem volt. Nagyon remegtem ha kibújtam a takaró alól, olyan mintha -50 fok lett volna a lakásban. Aztán elaludtam. Hajnal 4 körül felkeltem, hogy annyira fáj a fejem, hogy még az is jobban esett volna ha lefejeztetnek. Bevettem egy fájdalomcsillapítót aztán valahogy el tudtam aludni. Reggel arra keltem, hogy csurom víz az egész pizsamám, mint akit lezuhanyoztattak álmába. Most többé kevésbé jól vagyok, csak diszorientált mondhatni.

2023. jan. 28. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

A nyugtató hatást egyetlen tablettával is elérhetted volna.

"Ha az előírtnál több Medazepam-TEVA 10 mg tablettát vett be:

Tünetek: beszéd érthetetlenné válása, gyors szívverés, alacsony testhőmérséklet, alacsony vérnyomás, görcsök, zavartság, eszméletlenség, légzészavarok.

Szándékos vagy véletlen túladagolás esetén azonnal értesítse kezelőorvosát vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát, mivel orvosi segítségre lehet szüksége."

2023. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom azért, mert napi 1 tabletta a szokásos adag, pláne neked, mivel nincs tolerancia (még... de ha így folytatod, 4 db is kevés lesz).

A hatástartama is a leghosszabb az összes benzodiazepin közül.

2023. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Komolyan kérdezem, ti szatyorban éltek?


Te minden gyógyszert hármasával szedsz? Vagy hiányoztál 6-8. osztály között a biológia óráról?


Bevehetsz 5-öt is, mert nem fog gyorsabban hatni, viszont a túladagolás miatt lesznek mellékhatások, amik akár az életedbe is kerülhetnek. Az 1 szem tabletta pontosan annyi idő alatt fog hatni mintha 5-öt veszel be, tehát semmit sem tudsz felgyorsítani.


Számomra felfoghatatlan hogy mennyi életképtelen ember él ezen a földön...

2023. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az orvos írta fel a 3 db-os mennyiséget nekem estére, nem a kisujjamból sz&ptam ki.
2023. jan. 28. 10:35
 5/11 A kérdező kommentje:
2. Dehogy 1 db a szokásos, a medazepam a leggyengébb benzo az összes közül, akinek komoly szorongása van és nem tud aludni annak még a 3 is kevés. Még a xanaxból, ami jóval erősebb, abból is vesznek be többet orvosi javaslatra.(pl egy közeli barátom) Most az egyszer fordult ez elő velem, szedtem én már be így este ugyanígy 3at nagyon sokszor, akkor nem volt ilyen.
2023. jan. 28. 10:39
 6/11 A kérdező kommentje:
60 mg a max/nap egy felnőttnek. Az 6 tabletta.
2023. jan. 28. 10:42
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A készítmény ajánlott adagja felnőtteknek naponta 2 db tabletta (reggel 1/2, délben 1/2, este 1 db tabletta).

de semmiképpen sem egyszerre 3 db.

[link]

2023. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmi adagolással kezdtem az egész kezelést, semmit nem ért a napi pánikrohamjaim mellett.
2023. jan. 28. 11:15
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Hát akkor menj vissza a kezelőorvosodhoz és kérdezd meg, hogy mit gondol erről? Aztán mondd el nekünk is, én nagyon kíváncsian várom!
2023. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn mindenképp elmegyek. Nem hagyom ezt annyiban. Elég ijesztő volt.
2023. jan. 28. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!