Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, órák óta...

Mit csináljak, órák óta bevettem 3 szem sanvalt, és frontint, de nem tudok aludni? 🤔 Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ne vegyél be többet, kelj fel, olvass, nézzél filmet, nézz ki a nyitott ablakon, és akkor feküdj vissza, amikor már álmos vagy.
2021. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül 3-tól fél hétig sikerült aludni.
2021. aug. 29. 07:15
 3/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
A 3 szem az nem.sok?
2021. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De igen sajnos. Nem vagyok rá büszke. Valahogy el kéne hagynom ezeket a szereket.
2021. aug. 29. 09:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt orvosi követéssel kell és fokozatosan, pl először egy negyeddel csökkented több hétre, aztán megint egy negyeddel több hétre, és így tovább, és el kell viselni a keletkező ideiglenes elalvási nehézségeket. Amúgy nem a "darab" a gyógyszerek mértékegysége, ugyanabból a hatóanyagból lehet négyszeres különbség is kétféle tablettában, pl 0,25 és 1 mg.

[link]

2021. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt tart vissza a leszokásban, hogy nem tudom lehet e munkahely mellett csinálni. Egyàltalán ilyen dolog miatt el lehet menni pár hét táppénzre.
2021. aug. 29. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos el lehet, ha az orvos kiír, pszichés okokból is lehet táppénzre menni, nemcsak náthával. Konzultálj orvossal.
2021. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hú, ez anyagilag nem sok? a sanvalra ha jól tudom nincs támogatás.

arról amúgy viszonylag könnyebb leszokni, ha helyettesítik átmenetileg erősebb gyógyszerrel (pl. antipszichotikummal).

a dokiddal mindenképp konzultálj, hogy elhagynád és mást próbálni.

ha bentfekvéssel visznek le a gyógyszerről biztos kiírnak táppénzre.

2021. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az álmatlanságról azt érdemes tudni, kérdező, hogy magas kortizolszint az oka. Annak pedig a stressz. Vannak nyilvánvaló stresszek, de vannak, csendes, belső stresszek is, amikről szeretünk nem tudomást venni. Csakhogy attól még léteznek, és ugyanúgy emelik a kortizol szintjét, ami viszont a melatonin (alváshormon) antagonistája. Ilyen csendes stressz pl a monitorok kék fénye, tehát lefekvés őtt legalább egy órával már ne gépezz, és a telefont se buzeráld. Olvass inkább.
2021. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam a sanval azt csinálta, hogy ha nem aludtam el utána egy félórán belül, akkor teljesen felpörögtem tőle.

Teljesen indokolatlan felesleges dolgokba kezdtem hajnalok hajnalán, és ha találtam valakit, aki ébren volt, annak hülyeségeket beszéltem, olyasmiket amiket amúgy nem akartam volna elmondani.

Plusz az egyensúlyérzékemet, és a látásomat is megzavarta, például a famintát úgy láttam, mintha hullámzana.


Szóval csak ésszel van a kinek működik,

de akinek nem, az inkább ne erőltesse!



(* nem emlékszem pontosan mennyi volt, de orvos által felírt legkisebb kiszerelésből egy szem, szóval nem a mennyiség volt a hunyó)

2021. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!