Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik hogy valaki depresszió...

Létezik hogy valaki depressziós de nem tud róla? Helyesbítve: Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Szóval én teljesen úgy gondoltam hogy depresszió=krónikus szomorúság azt' ennyi. A tünetek kb. 2020 óta vannak jelen, és eddig is tudtam hogy ez nem normális, de most esett le hogy ez depresszió lehet.


-Szinte sehova nincs kedvem menni.

-A kajától alapvetően undorodom, de délutánonként rendszerint falásrohamaim vannak.

-Mániákusan félek a kinti dolgoktól. Legyenek az autók azok, hiszen elüthetnek, de az emberektől is. Emiatt aztán egész nap a szobámban fekszem ha nem vagyok az iskolában, mert "Itt nem érhet semmi baj."

-Nem hiszem el hogy nekem jó lehet. Nem merek élni vagy boldognak lenni, mert félek attól hogy arcra eshetek. Belegondolok hogy mennyi nyomorúságban élő ember van, éhezők, fogyatékkal élők, hajléktalanok, betegek, és valamiért sokszor nem merem elhinni hogy leélhetem úgy a földi életemet hogy ne legyek egyszer egy közülük. Ez aztán szinte szó szerint folyamatos szorongásokhoz vezet.

-Sokszor amiatt szorongok hogy ez a bolygó amin élünk mennyire végtelenül gonosz. Hogy hány ember tölti ma a napot valaki más pincéjében, ma hány ember küzd éppen az életéért egy redroomban, most hány embert gyilkolnak meg éppen miközben én ezeket a sorokat írom egy komfortos, meleg szobából.

-Minden sötétnek, titokzatosnak, mocskosnak tűnik.

-Sokszor nagyon derűsen látom a világot, rájövök hogy mennyire szeretek élni, és azt hiszem mostmár örökké ilyen pozitív maradok, aztán minden visszaáll.


Vallásos vagyok. Hiszek Istenben. Amikor Bibliát olvasom, imádkozom, vele beszélek, a Szentlélek által eltölt az eufória, de nem sokáig. Gyakorlatilag naponta már nem is számolom hányszor imádkozom, mert mindig van valami ami miatt szorongok, és kérem Istent hogy az ilyen dolgok hadd kerüljenek el engem és a szeretteimet. A baj, hogy az ilyen imák nem szívből jönnek, hanem tiszta félelemből...



2023. jan. 29. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt tünetek jelezhetnek depressziót. Az érzelmi labilitás, az érdeklődés hiánya, az étvágytalanság, a félelem, a szorongás, a kétségbeesés, a reménytelenség és a folyamatos szorongás jelezhetnek depressziót. Az is lehet, hogy az ilyen tünetek mögött más pszichiátriai betegség áll. Ajánlott, hogy fordulj egy pszichiáterhez vagy egy pszichológushoz, akik segíteni tudnak a tüneteid diagnózisában és kezelésében. A vallásos háttér és az ima a lelki támogatás fontos része lehet a depresszióval való küzdelemben.
2023. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem súlyos depresszió, de szorongásos pánikbetegség lehet a dologban enyhe depresszióval. Megpróbálhatnád tudatosan elhessegetni a rossz gondolatokat a fejedből. Nem arra koncentrálni, hogy milyen rossz, gonosz a világ, hanem az életre. Próbáld körülvenni magadat pozitív dolgokkal/gondolatokkal és nem elbújni a kitalált biztonságos zónádba - mert ha belegondolsz, bárhol vagy, otthon, utcán, kórházban, bármikor történhet bármi - muszáj ezt feldolgoznod és elfogadnod. Pszichológus/pszichiáter tud ebben segíteni, akár az iskolapszichológusoddal is kezdheted.


"Nem hiszem el hogy nekem jó lehet. Nem merek élni vagy boldognak lenni, mert félek attól hogy arcra eshetek."

Ez egyfajta konfliktus és csalódás kerülés. "Könnyebb meg sem próbálni" gondolkodásmód. Valószínűleg szüleid nem engedtek felnőni és most, hogy fel kell nőnöd, félsz és bizonytalan vagy. Ezért szabotálod magadat, elveszed magadtól a boldogságot. Félsz, hogy ha egyszer boldog leszel, akkor úgyis csalódni fogsz és a csalódástól félsz, mert nem tudod, hogy hogyan kell azt átélni és milyen is az. Elzárkózol a világtól, a tapasztalatszerzéstől.

Muszáj leszel kis lépésekben, de megpróbálni túllépni ezen. Nehéz lesz az első pár lépés, de utána egyre könnyebben fogsz haladni. Saját tapasztalatból írom, bár nekem pánikrohamaim is voltak/ vannak még mindig nagyon ritkán. Zökkentsd ki magad abból, hogy csak a rosszra gondolsz. Ne nézz híradót, youtube-on ilyen videókat. Elég az, hogy tudod, hogy van rossz a világban, de van jó is. Keresd a jó embereket, a jó tapasztalatokat és ne félj a csalódástól. Erősítsd meg magadat lelkileg, kérj segítséget, beszélj nyíltan a félelmeidről. Mindenki fél valami szinten, van aki túllép ezen és mer élni, de van, aki elmerül benne és belemenekül - ha ezt felismered és elkezdesz törődni vele, kis lépésekben változtatni tudatosan, akkor egyszer csak a múlt részévé válik ez a korszakod. Plusz nem minden fekete fehér. Nincs olyan ember, akinek nincs problémája, 0-24-ben boldog, felhőtlen. De törekedhetsz arra, hogy minél több boldog emléked, tapasztalatod legyen. Tanuld meg kezelni a konfliktus helyzeteket, a csalódást, a rossz embereket (akár tanulhatsz önvédelmet is). Tanulj meg élni és boldognak lenni.

2023. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, leghatékonyabb, ha elmennél terápiába. Kis példával: te is képes vagy megtanulni, hogy kell megjavítanod az elromlott autódat, de a szervizben hamarabb rendbe rakják.
2023. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!