Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza az időn és halálon,...

Mi okozza az időn és halálon, az élet értelmetlenségén való állandó gondolkodást?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmit csinálni mert nem látom értelmét. Ha egy rajzot készítek azon gondolkodom egyszer meghalok és majd lehet valaki megtalálja és tetszeni fog neki. Az emlékeim depisnek tűnnek, amikor otthon voltam és elfoglaltam magam bármivel is olyan mintha annak sem lett volna semmi értelme. A gyerekkoromnak sincs semmi értelme. És semminek nincs. Régebben minden nap úgy keltem fel hogy ma is történni fog valami érdekes, ma már úgy hogy ehh még egy ugyanolyan nap mint az összes többi, mi értelme van ennek is.. egyszer úgyis meghalok. Minden jelentéktelenné vált. Csak telnek a napok, hetek, évek, és mintha be lennék zárva a világba. Elnézem néha a természetet, semmi értelme nincs már, régebb szerettem időt tölteni a természetben, ma már úgy vagyok vele, mi értelme van annak is.

2023. jan. 31. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Annak sincs értelme hogy azon godolkozz hogy nincs értelme, aztán tovább is léphetsz.
2023. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves korodra lettél ilyen életunt?
2023. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs értelme de nem tehetek róla mert nem tudom ezeket a gondolatokat kitörölni a fejemből.
2023. jan. 31. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nekem kicsit kényszernek tűnik, de nem vagyok orvos.

Amúgy nagy tévedés, hogy nincs értelme az életnek, mivel úgyis múlandó! Csak éppen nem maradandó dolgokat kell keresni, mert annak tényleg nincs értelme.

Minek reggeliztél, edbédeltél, hiszen úgyis meg fogsz éhezni pár óra múlva?

Az a titok, hogy nincs egyetemes, mindenkire vonatkozó cél. Már az is véletlenek sorozata, hogy kialakult az élet a Földön. Mindenki meg fog halni, a Föld, a Nap, sőt az egész univerzum el fog pusztulni egyszer.

Akkor miért nem ül le mindenki egy székbe és várja meg, hogy meghaljon?

Mert kis dolgok is értelmet adhatnak a létezésnek. Pl meg szaretnék tanulni olaszul, és kimenni Olaszországba. Vagy boldoggá tenni egy embert, szeretni, nevetni, tanulni, stb. Segíteni bajabajutott állatokon, bármi. Szóval ilyen célokat kell kitűzni, nem olyanokat, amik max halhatatlan isteneknek jók, öröklét és hasonlók.

2023. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
61%

Az élet BIOLÓGIAI értelme a faj fenntartása, a génkészletünk továbbörökítése. Hogy aztán emellett ilyen emberi célokat pakolsz még bele, az csak rajtad áll. De tudd, ezeket senki nem fogja helyetted kitalálni.

" régebb szerettem időt tölteni a természetben, ma már úgy vagyok vele, mi értelme van annak is."

Látod, ennyivel okosabb a természet, mit te. Nem rágódik hiábavalóságokon, csak teszi a dolgát. Pont itt van a bibi. A múlton rugózol, a jövőt próbálod előrevetíteni, és közben elmegy melletted a MA. Nem látod a pillanat szépségeit, az apró, hétköznapi csodákat. Nem csinálsz semmit, nem fogsz bele semmibe, így nem éled meg az alkotás örömét.

2023. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Először is menjél el egy pszichológushoz. Én, mint nem pszichológus csak annyit tudok mondani, hogy az élet értelme maga az élet, mint Babits is Írja az Esti kérdés c. versében. Olvasd el. Nem csak te gondolkodol ezen, hanem mindenki, a nagy költők még versbe is foglalják. De a fő értelme magának az életnek a csodálata, az, hogy van, hogy vannak fák, bokrok, tengerek, csillagok stb. A természet gyönyörűségén, megfoghatatlanságán gondolkozzál, illetve ezt csodáld, és köszönd meg, hogy ezt megismerhetted.
2023. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a cipőben járok. Naponta sok-sok órát eltöltök azzal, hogy ezeken a dolgokon gondolkozzak (mi az élet értelme, van-e értelme, miért élünk, miért halunk meg, hogyan kezdődött a világ? a semmiből? de a semmiből hogyan keletkezhetett? stb. stb. stb.). Az a helyzet, hogy egész egyszerűen az a válasz a kérdésedre, hogy depressziós vagy.


Én bipoláris vagyok, a depressziós fázisban ilyen világfájdalomban élek. Amikor nem vagyok depressziós, akkor teljesen rendben van az élet.


Sajnos nagyon nagy szívás a depresszió. Aki nem volt depressziós, el sem tudja képzelni, hogy milyen lelki (és néha még testi) fájdalmak is eluralkodnak az emberben. És ahogy valaki írta, van ennek az egésznek egy kényszeres jellege is. (Nem tudsz kiszállni a gondolataidból és az azok által okozott szenvedésből.)


Szerintem jó lenne, ha el tudnál menni egy pszichológushoz.

2023. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan érzek....már jó pár éve nem látom értelmét az életnek...5-ös meddőként érdekes volt ezt a választ olvasni...sokszor halljuk a férjemmel, hogy az élet értelme a gyerek dehát ugye nem mindenkinek adatik meg. Amúgy a fórumokon olvasott sztorik után nem vagyok már abban sem biztos, hogy az utódnemzés valóban megoldja az üresség érzését az életben...
2023. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!