Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha lehetetlen/kiú...

Mit tehetek, ha lehetetlen/kiúttalan helyzetbe hoztam magam?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a kérdés öncélúságáért, sokan lesznek akik csak "felesleges nyafogásnak" fogják ezt tekinteni.


Hosszabb ideje azt érzem, hogy már nem leszek tartósan boldog. Minden erőmet, motivációmat elveszi ez az érzés, hogy boldogtalannak érzem magam, szinte fázom és félek, nem tudom mitől. Orvosnál voltam, váltogatva szedem a különböző antidepresszánsokat, de egyik sem használ igazán.


Próbáltam véget vetni mindennek, de vagy nagyon rosszul csinálom, vagy csak mindig melléfogok, mert mindig "van másnap", ami viszont nem kellemes érzés, mert a problémák megmaradnak és nem tudok tenni ellenük, nem vagyok elég erős/kitartó hozzá. Közben érzem azt, hogy szeretnék élni, boldog lenni, kötődni valamihez vagy valakihez, ismét érezni, hogy minden rendben, de ez szinte lehetetlennek hat.


Minden napom olyan, mintha az utolsó volna és a múlton kesergek, a sok hibám, a sok helytelen cselekedetemen, és az az érzés, hogy már túl késő - külön-külön is megterhelő lelkileg. Elrontottam az életem, de már nem tudom megváltoztatni. Nem okolok ezért mást, én rontottam el, de ez a gondolat nem segít, nem vigasztal.


Ügyeskedéseknek köszönhetem, hogy túlélek hónapról-hónapra, ha nagyon nem megy, éhenhalni akkor sem fognak hagyni a rokonaim, de ez is kellemetlen érzés tud lenni, hogy felnőtt embereként sokszor vissza-visszatér ez az állapot és kiváltja belőlem a szégyen érzését, meg persze azt, hogy sosem tudom igazán meghálálni, vagy visszaadni ezt.


Bocsánat a nyavalygásért, nem tudom mi a célom ezzel. Régóta keresem a választ, hogy mégis mi a baj velem, miért kerülök mindig ugyanebbe a helyzetbe, miért nem tudok sikeresen "felnőni" a feladatokhoz, és jól érezni magam. Egy ideig megy, aztán egy idő után csak megjátszom, amíg tudom, de végül úgyis kibukik, hogy az egész csak egy hazugság. Utána felélem a tartalékaim, a rokonaim összefoltoznak annyira (örök hálám érte, persze mondhatjátok, hogy ez csak üres szólam, de érzem, hogy nem az), hogy megint elölről kezdjem az egészet.


Vágyom a végre, de a haláltól mégis félek. Nem tudom teljesen feladni, de az életet szépnek látni sem, és ez a legrosszabb, még azt is irigylem, aki teljesen feladta, mert nem reménykedik (aki pedig szépnek látja az életet, na őket még inkább).



#szociális szorongás #Az őrület határán #szívbe markoló jeges félelem #púp leszek az emberiség hátán #tartós munkanélküliség #állandó aggodalmaskodás, kényszerbetegségek
2023. jan. 15. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ez depresszió, tagadhatatlanul. Én is ebben vagyok már 15 éve. De nálam az van, hogy én megpróbálom a depressziót felhasználni, ha már van, és vele kell élnem. Így én regényeket írok, és a depressziónak "hála" beleviszem a történetekbe. Leginkább drámákat és horrort írok, így aztán elég különlegessé válnak ezek a regények. Igaz ez csak hobbi, de leköt annyira, hogy ne, vagy csak kevésbbé keseregjek. A másik az, hogy én limitet adtam önmagamnak az élettel kapcsolatosan. Ez olyan, hogy most 43 éves vagyok, és már évekkel ezelőtt elterveztem, hogy a 45. születésnapomon kinyírom magam. Korábban próbálkoztam, de mindig balul sült el, ám most úgy fogom megtenni, hogy jó legyen. Nem kell félni a haláltól, mert ettől csak jobb lehet. Az egyszer biztos, én nem fogok így megöregedni, magányban, szomorúan.
2023. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Üdv a klubban. Ha valaki feltalálta erre a mindent megoldó pirulát, írjon nekem is.

Nincs erre egyértelmű megoldás. Néha jobban érzi magát az ember, néha rosszabbul. Ha az alapvető hozzáállásod nem változik akkor ez van. A sikeres boldog emberek is ugyan azokkal a problémákkal küzdenek, mint mi, csak a világnézetük más. Ezen meg egy orvosság sem változtathat (kivéve, ha diagnosztizált mentális gondod van) csak mi magunk.

2023. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.


Ezt csináltam egy időben, csak én nagyon maró gúnnyal ellátott szatírákat írok, "kb. ahogyan én látom a dolgokat". Más emberek visszajelzései, akiknek mutattam:


"Teljesen igazad van, de ez nem jó gondolkodás"

"Ez csak lelki maszturbáció, felesleges az egész"


Oké, több ember nem is látta egyiket sem, csak ez a két személy. Ez az első mondtad más helyzetekben is el-elhangzik, hogy amúgy tényleg ez az igazság, "csak nem mondjuk ki" - de ez min változtat?


Persze most okoskodom csak, mert ha jól látnám a dolgokat, akkor beilleszkednék és tudnék előrébb jutni, nem csak sunnyognék állandóan, túlélésre játszva.

2023. jan. 15. 19:24
 4/8 A kérdező kommentje:

2.


Valami diagnózis van, de gondolom annyira nem komolyak, ha a doki "szabadonenged" és csak egy ingyenes terápiát ajánl, amivel sajnos nem tudok élni, mert eljutni a helyszínére túl költséges. Persze így is elfogok, csak nagyon ritkán tudok majd elmenni, heti vagy kétheti szint lehetetlen. Csak a fővárosba a jegy oda és vissza is 1000-1000 Forint és akkor még ott az átszállások... Kár, hogy itt helyben nincs, mert akár naponta is mennék, most mehetnék is. A baj az, hogy kétlem, hogy valaha lesz még munkám.

2023. jan. 15. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
meg lehet tanulni kimutatni az érzéseket, leküzdeni az elfojtásokat
2023. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akik írtok, miért nem adjátok ki, amit írtok? Segíthetne nektek is, másoknak is.
2023. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Az ember, mióta kikerült a Paradicsomból, ISTEN nélkülivé vált, magányos. Sokmindennel lehet próbálkozni betölteni a bennünk levő ISTEN "alakú" űrt, még egy aranyos feleséggel is, de ő is csak egy másfajta bennünk levő űrt tud kitölteni. A rokonok, barátok is. Mit lehet itt tenni? ISTEN mindenütt jelenvaló, de láthatatlan. Ő jó és irgalmas igaz ISTEN. Meghallgatja,ha hozzá beszélünk, imádkozunk, és gyermekévé fogad szent Fia, az ÚR JÉZUS KRISZTUS által. Szentlelkével betölti a bennünk levő űrt, a mennyei ATYA gyermekévé fogad. Én már az Ő gyermeke vagyok, legyél te is az Övé. Hívd, imádkozz Hozzá, hogy te is gyermeke legyél. Meghallgatja ha beszélsz hozzá. Bárhol megteheted, templomon kívül is.
2023. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező?
2023. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!