Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség...

Milyen mentális betegség lehet a szemrebbenés nélküli kóros hazudozás?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan szinten tudok hazudni, és konkrétan kitalálni hazugságokat, hogy még engem is megijeszt, és a legdurvább, hogy össze is tudom szőni a szálakat pillanatok alatt, szinte gondolkodnom sem kell, és úgy hazudok, a végén már olyan is van, hogy magam is elhiszem. És nem ilyen apró hazugságok, konkrétan nem létező személyek, nem létező szituációk, humoros vagy éppen érdekes események, és egyik sem történik meg. Mind csak a pillanat hevében történik. És a végén már konkrét regényszintű hazugságból szövök magamnak egy hamis életet, amit sajnos elhisznek mások.
2023. febr. 1. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne egy pszichológussal beszélni erröl.
2023. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Néha konkrétan rácsodálkozom, hogy mégis hogy lehetek képes erre, hiszen szinte kontroll nélkül történik.
2023. febr. 1. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kóros hazudozás a pszichopátia egyik "jellegzetessége" is lehet. Egyetértek az elsővel, érdemes lenne egy szakember véleményét kérni erről.
2023. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pszichopatának nem érzem magam - abban a tekintetben, hogy túl érzelmes vagyok, és ezek a hazugságok is inkább érzelem-alapúak. Elég bonyolult.
2023. febr. 1. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Münchausen-szindróma is lehet. De majd a pszichiáter megmondja.
2023. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mitománia is lehet.
2023. febr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!