Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter...

Pszichológus vagy pszichiáter kell ide, esetleg hagyjuk ennyiben?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremről van szó. Az elején leszögezném hogy egy erős megfelelési kényszer kialakult benne kiskorában a szülei által. Dícséretet soha nem kapott igazán, szidást meg anyai pofont viszont annál többet, hiába hogy jól teljesitett valamiben.


Ez rég történt azóta huszonéves egyetemista lett, jól tanul viszonylag bár tény van tantárgy amivel nehezen bírkózik meg.2 szakot végez egyszerre szóval keményen hajt, most lesz a diplomaosztója az egyik szakjáról. A Mensa csoport tagja szóval nem egy buta gyerek mégis aggasztó a viselkedése. Hazudik. Márpedig nagyon durva szinten hazudik az ismerőseinek, de úgy általánosságban csak olyan dologba, ami miatt az ismerösök/barátok megsajnálják. Például hogy tüdőbeteg és ehez hasonlók, ilyenkor utánna abba is hagyja ha látja hogy sajnálják, de újra elkezdi utánna. Nem vagyok orvos, gondolom a figyelem meg a szeretet miatt csinálja amit kiskorában nem kapott meg. Az anyja szanatóriumba akarja rakni,én nem tudom igazából mi lenne neki a jó mit lehetne vele csinálni?

Ültem már le vele beszélgetni erről és azt mondja hogy tudja hogy ezt csinálja, de én nem érzem át milyen az mikor senki le se sz*r mert egy normális gyerekkori sztorit se tud elmondani, vagy le kell mondania a programokat és sehova nem tud kimozdulni a barátaival mert nincs pènze, vagy nem meri elhívni magukhoz a barátokat mert nem olyan körülmények között laknak és kimarad mindenből.


Mit tudunk csinálni? Pszichológus vagy pszichiáter?



2018. máj. 2. 04:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szerintem a pszichológus sokat tudna neki segíteni.
2018. máj. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tgt ***** válasza:
100%
Pszichológus, vagy családterápia.
2018. máj. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te semmiképpen ne avatkozz bele, az ő életéről van szó, és neki feltehetően nincs gondja vele. A gyerekkori traumák is hozzájárulhattak a lelki torzuláshoz, ami mára pszichopata megnyilvánulásokban tör felszínre (hazudozás).
2018. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az anyja kikérte az én véleményem es megkért hogy beszélgessek vele, nyílván ezért kérdeztem meg mivel én teljesen tanácstalan vagyok. 13-14 évesen emlékszemvolt olyan hogy vagdosra magat és a szerencsén múlt csak hogy nem lett belőle nagyobb gond.


Főleg azért érzemaz egészet”magatehetetlennek” mivel ő is tisztában van vele hogy nem helyes, tudja, hogy csinálja, de mégsem hagyja abba valami mégis “rákényszeríti.”

2018. máj. 2. 07:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az anyja is hasonló volt teszem hozzá, mármint volt neki is incidens ilyenekkel, le is bukott, a gyerek által, de akkor is a gyereket szidta le hogy belemászott az anyja dolgaiba. Holott csak a gyerek véletlen megtalált egy emailt. Nem tudom hogy ez lehet e örökletes vagy sem mindenesetre aggasztó. Nem viselkedik úgy a csajszi, mintha nem történt volna semmi, tudja hogy “rosszat” csinált , de nem tudom hogy nem akar vagy nem tud tenni ellene. Aggasztó a helyzet
2018. máj. 2. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyja rontotta el a dolgot, és ezért csak az anyja tud most segíteni neki azzal, ha bocsánatot kér tőle, elismeri a jó tulajdonságait, az eredmémyeit és az érdemeit, és kiutat, szép jövőképet mutat neki, és felajánlja ehhez a segítségét.
2018. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!