Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkori traumától lehet...

Gyerekkori traumától lehet valakinek fehér köpeny szindrómája (orvosi vizsgálatoktól való félelem)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyszerűen nem tudok ezzel mit kezdeni még huszonéves fejjel sem, félek ilyenekre elmenni. Nem magától a dokitól tartok, mert van, hogy jófejek, hanem magától a vizsgálattól. Bármennyire is van ami nem fáj. De főleg vérnyomásmérések során jön elő az a legrosszabb.

Felteszik, a vérnyomásom tök oké, pulzus meg egekben és csak mentegetőzöm, hogy izgulok. Voltam kardiológián ott is csak ezt tapasztalták mindem más teljesen okés.

Amint hazaérek nyugis minden.


A minap belegondoltam, hogy a gyerekorvosunk régen egy nagyon "érdekes" fazon volt. Volt egy fura beszólogatós humora, amit én azért jól kezeltem, de néha baromi ijesztő volt. A szülőket néha úgy letorkolta attól zengett a folyosó. És elgondolkoztam, hogy ilyesmihez ez köthető?



2023. febr. 1. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eredhet gyerekkori traumától.
2023. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen, meg lehet fóbia is. Egyébként ha elötte antistresszelsz (pl 1 óra kardió vizsgálat előtt) könnyebb az ilyenek véghezvitele.
2023. febr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok…

A háziorvos mindig megmosolyogja, hogy milyen gyorsan ver a szívem mikor hallgat.

Ahogy belépek az épületbe már a torkomban dobog a szívem. Nagyon rossz :(

2023. febr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja hát az üzemorvosin is ez volt most nekem :D vérnyomás teljesen oké még alacsony is, pulzus 120 körül. Én meg hebegek hogy izgulok bocsánat. De azt mondta a doki gondolja ilyenkor, mert amúgy sokan szoktak, szóval nem para.
2023. febr. 4. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerős. Eléggé traumatizálódtam gyerekként, így ebből később kialakult egy pánikbetegség. Legutóbb üzemorvosnál voltam és meg voltak lepődve, hogy mennyire gyorsan ver a szívem. Szerencsére a tipikus "izgulok" mentegetőzés mindig beválik. Csak hát ugye az én esetemben ez nem csak orvosnál van.
2023. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Én is pánikbeteg vagyok mellé. Ezel szerint most már hivatalosan, mert ezért is mentem el karidológiára. De szinte gyerekkorom óta van ez nekem, teljesen random szitukban, de dokinál mindig rákezdek. Utcán szokott nekem rossz lenni, ha pl egyedül közlekedem.

Szakemberhez tervezek vele fordulni, mert ugyan megszoktam vele együtt élni és ritkább, de tudnom kell, ez honnan ered..

Te mentél pszichológushoz ezzel?

2023. febr. 5. 18:59
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja meg arra is rájöttem, hogy a pánik "át tud alakulni". Tehát lehet, hogy szív jellegű tüneteim, mint szédülés, légszomj ritkább, de átment nekem pár éve hasi pánikra.

Ugyanis voltam gasztrón is anno pár teszten, mert azt hittük valami intolerancia/allergia de idegtől lehetett rossz a hasam.

Szóval vagy így, vagy úgy, de fennmarad sajnos és nem akarom már tovább húzni most, hogy voltam már mindenhol is vele.

Ilyen nyugi teák meg, magnézium, vény nélküli dolgok nekem néha olyan volt, mint halottnak a csók. Huzamos ideig edzés/jóga jobban segített.

2023. febr. 5. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!