Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek a közmunkás...

Hogyan segítsek a közmunkás barátomnak olyan munkahelyet találni, ahol anyagilag jobban megbecsülik?

Figyelt kérdés
Az egyik közmunkás barátom gyakran mondogatja, hogy semmire sem elég az a pénz, amit megkeres. Én ilyenkor azt válaszolom neki, hogy tanuljon ki egy jól fizető szakmát, de ő erre csak legyint, mondván, „ő túl hülye ahhoz”. Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan segítsek neki olyan munkát találni, amiben örömét leli és többet is fizet, mint a közmunka? (Gyárba nem akar menni, mert ott zaj van és stresszes a munka, nagyobbak az elvárások stb.)

2023. febr. 2. 01:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Menjen el segédmunkásnak építőiparba.

Vagy kertészetbe, autómosóba.

Postára is felvesznek már 8 általánossal.

Temetkezéseknél mindig emberhiány van.

Kórházi betegszállítónak sem kell külön végzettség-ebből mondjuk meggazdagodni nem fog, de a közmunkánál több.


Szóval lehetőség azért van bőven, csak nyitott szemmel kell járni.

2023. febr. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
szerintem jól érzi magát a kényelmes posványban, csak nem vallja be
2023. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Egyszer én is segítettem egy barátomnak sokkal jobb munkát szerezni, hasonló okok miatt, meg is kapta volna, időpontot is lebeszélték főnökkel, aztán meg sem jelent, se telefon, semmi, hogy mi van vele, nem érdekli mégsem vagy stb. Na azóta senkinek nem keresek melót, mindenki keressen magának, tanuljon, ha jobbat akar. Itt azt írtad, ő nem akar tanulni, mert hülye hozzá, hát igen, amíg valaki valamit nem tanul meg, az lesz hozzá.
2023. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Gyárba nem megy :D magyarul több pénzt akar de azért dolgozni ne kelljen már érte hé. Értem.
2023. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Annak lehet segíteni aki hagyja. Ne a kifogàst keresse. Lehet neki jó így, nem is akar normálisan dolgozni
2023. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem sok kilátás van én is közmunkás voltam 5 évig.
2023. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Se tanulni, se gyárba menni mert az stresszes, aha értem... Gondolom van kemény 8 általánosa, de jól fizető munkát akar, mondjuk egy kényelmes, saját irodában..Elárulom: nem fog menni. Aki lusta tanulni, az elégedjen csak meg az alja munkával és örüljön neki, hogy egyáltalán olyat is talál.
2023. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha megbecsülést akar, akkor 100% külföld. Kint emberibb hozzáállása van az embereknek, mint itt a saját népéhez a magyarnak...
2023. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 Aha...és külföldön mihez kezd majd végzettség, szakképesítés, nyelvtudás nélkül? Max elmegy takarítónak vagy mosogatni, esetleg gyár. Ott se lesz belőle topmenedzser, mint ahogy sokan gondolják. Még az afrikai bevándorlók is előnyben vannak vele szemben mert ők legalább beszélnek valamennyire angolul.
2023. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És ki mondta, hogy ezek nélkül menjen? Tipikus magyar, negatív, rosszindulatú sz*rakodás...
2023. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!