Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A magnézium tényleg segíthet...

A magnézium tényleg segíthet a stressz csökkentésében?

Figyelt kérdés

Egy menzeszes időszakban nálam elszabadul a pokol 😊 Viccet félretéve, a szervezetem nagyon durván reagál így 40 fölött. Teljesen feszült vagyok, stresszelek. Inkább ugy mondom, a szervezetem nyomatja a stressz hormonokat. Ideges, feszült vagyok, zajra érzékeny, fájdalom küszöböm nagyon alacsony stb.

Nagyon nehezen viselem.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 3. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A magnézium meg a D vitamin segíthet, de ennek ellenére megérné elmenni nögyógyászhoz, mert ez akár a klímax kezdete is lehet.
2023. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2023. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem jött be, de gondolom ez a kiváltó ok függvényében változhat. Mert tudok olyat, akinek meg segített.
2023. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Jó a stresszre igen. De én is 40es nő vagyok és semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Szerintem is menj dokihoz.
2023. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Voltam nőgyógyásznál, nem talált rendelleneset, pár ciszta és ennyi. Előtte volt olyan vérzésem, h a hgb-m 75 lett. Na akkor azért nem kicsit paràztam. Sok hónap után rendeződött 131-re. De egyszerűen nem vagyok jól. A dr-nő annyit mondott változó korban vagyok. De nem mindegy h túl kell élnem a menzeszt vagy még el lehet viselni.
2023. febr. 3. 14:12
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Inkább endokrinológushoz kéne menni, ők jobban átlátják a (női) test működését. Magnézium és egyes B-vitaminok segítenek “lazábban venni” a dolgokat, de a magnézium legyen jó felszívódású. Sokan megveszik a legolcsóbbat, amiben persze magnézium-oxid van, aztán panaszkodnak, hogy nem használt. A magnézium-biszglicinátot ajánlom estére, mert 2. összetevője, a glicin a jó alvást is segíti.
2023. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm. A gyógyszertárban a Magnerotot vagy a Béres mg-t ajánlották, ami még jól hasznosul, előbbit választottam , nem kevés pénz volt.
2023. febr. 4. 16:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a legdrágább, mert garantáltan felszívódik az összes. De nagyon kevés van benne, 33 mg/tabletta. Béres egy kombinált termék, ha jól emlékszem, van benne egy rosszul és egy jól hasznosuló vegyület, én nem választanám. Bioboltokban jobb a választék.
2023. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Legközelebb a biszglicinát-os mg-t veszem, tényleg olcsóbb. Gal féle cuccok amúgy is jók.
2023. febr. 5. 11:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Yiya a Galnál is olcsóbb, azt hiszem.
2023. febr. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!