Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Gerodorm vagy a Dormicum az...

A Gerodorm vagy a Dormicum az erősebb altató?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 04:33
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

A Dormicum gyorsan hat és mélyen alszol tőle, annyira hogy felébreszteni nsi nehéz

A másik cucc lassaban hat és gyengébb

2023. febr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nekem pont fordítva, Gerodorm az erősebb. Kinek mi.
2023. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gerodorm sokkal tovabb tart, hosszu alvast segiti, REM fazishoz nem nyul mint pl Xanax, tehat tenyleg altat hatrany nelkul, es hosszabb ideig tart a hatasa is, kiurulese is.


OGYEI tajekoztato rola farmakodinamikaja meg egyebek: [link]


Gerodorm legalabb annyira eros mint egy Xanax vagy Rivotril, csak azzal a kettovel az a baj hogy a REM fazisra hatnak. Zolpidem is elaludni segit, nem pedig elaltatni es alva maradni.


A gerodorm egy nagyon ritkan hasznalt, valamiert nem elterjedt gyogyszer, inkabb zolpidemet szoktak felirni meg rivotrilt vagy xanaxot alvaszavarra - ebbol latszik a haziorvosok meg szakorvosok hozzaertese. Sz*rnak az egeszbe, paciens szajaba.

2023. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja es a midazolam (dormicum termeknev) tart kb. 30 percig. Attol aligha alszol el, de nagyon eros. Az 1 valoszinuleg nehezen alszik el de ha igen, akkor bizony tud.


Aki nehezen alszik el, es tobbszor felkel vagy nehezen alszik el es nem is alszik, annak gerodorm kell. Legalabb olyan erosen altat mint a nevezzuk akkor dormicumnak, de olyan dormicum ami nem hat a REM-re, ugymond "egeszsegesebb altato" es hosszabb ideig tart.


Hihetetlen hogy nem ezt irjak fel egyebkent kiloszamra. Ebbol latszik hogy meg az orvoslason, gyogyszerfelirasban is a politika, orvoslatogato megy.

2023. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nektek a gerodormtol volt barmi mellekhatas?
2023. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nollika válasza:
Én kb. 6 éve szedem és még nem tapasztaltam semmi rossz mellékhatást. Sajnos már annyira megszoktam, hogy egyáltalán nem tudok nélküle elaludni és nyugodtan alszok tőle.
febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!