Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha bipoláris...

Mit tehetek, ha bipoláris barátnőmnek elmúlt a betegségtudata?

Figyelt kérdés

Gyűlöl engem, és hallani sem akar a dologról. Teljesen megváltozott az utóbbi időben. Szerinte félrediagnosztizáták az orvosok. Ha csak felhozom a témát egyből agresszív lesz.

Az utóbbi pár hónapban jól érezte magát, és csak ritkán viselkedett szélsőségesen. Ugyanakkor a kapcsolatunk teljesen megromlott más okból kifolyólag. Teljesen bezárkózott előlem érzelmileg, és gyakran ignorál engem. A hangulata gyakran ingadozik, szerintem kevert fázisban lehet.

Vagy én tévednék, és normális ha így viselkedik velem hónapok óta, mert haragszik rám hétköznapi dolgok miatt?

Már a szakítás is felmerült mint egy lehetőség mindkettőnkben, de nem akarom cserbenhagyni ha ez csak egy időszak nála.

Jelenleg nem szed gyógyszereket orvosi utasításra.


2023. febr. 4. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

"Jelenleg nem szed gyógyszereket orvosi utasításra"

Mióta nem szed gyógyszert, lehet, hogy megint kellene. Mióta ilyen veled? A bipolárisoknál előfordulhat, hogy nem fogadják vagy csak nehezen, hogy azok.

2023. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak antidepresszánst szedett rendszeresen.

Tavaly év elején leállították pár hónapra, majd sokkal jobban lett. Ősszel kezdett visszatérni a depressziója, akkor újra elkezdte, de nem hatott. Egy másik pszichiáter akihez csak gyógyszert iratni ment azt mondta neki, hogyha úgy érzi álljon le vele mert ilyen kis dózisban felesleges szednie, emelni pedig nem akar, illetve, hogy lehet hogy nem is bipoláris, hanem más hangulatzavara van. Leállt a gyógyszerrel, és jobban érzi magát.

Azóta hallani sem akar kontrollról, orvosokról, gyógyszerről...

2023. febr. 4. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tudom, hogy a bipoláris em múlik el és élete végéig gyógyszert kell szednie. Nem lehet hogy jobban érezte magát, és önszántából állt le a gyógyszerrel nem pedig az orvos utasítására?
2023. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Igen, én is ezt akartam többé kevésbé, mondani. Nem múlik el, kis szerencsével kb. 30-40 múlva leteheti a gyógyszert. Azt, hogy jobban érezte magát, az is arra utal, hogy abban a hangulat fáziban volt, de az nem azt jelenti, hogy nem fog visszacsúszni, depressziós állapotba (vagy esetleg túlpörögni)


1-es voltam.

2023. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyógyíthatatlan betegség. Olvass utánna. Érdekes,hogy elmult a betegségtudata. Nekem sose mult el. Még mánias fazisba se.Lehethogy borderline szindromája van. Még az orvosok is összekeverik a bipolárissal.
2023. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves olvasó, aki idetévedsz!

Ha hasonló lánnyal találkozol, menekülj!

Két évig húztuk, azt hittem sosem szabadulok ebből a pokolból. De szerencsére talált egy másik lúzert.

Ha az elején, kedves, cuki, és csak kicsit tűnik bolondnak, hidd el nem számít. Pár hónap, és elő jön a valódi énje, onnantól pedig teljesen tönkretesz téged.

2023. jún. 27. 07:43
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A bipoláris betegek legfontosabb gyógyszere a hangulatstabilizáló, antipszichotikum, nyugtató. Antidepressszánst nagyon nyögvenyelősen adnak, mert könnyen átmehet a depressziós fázis hipomániába vagy mániába. Csak azt meg végképp nem ad egy épelméjű orvos.


Ha valaki TÉNYLEG bipoláris, annak gyógyszert KELL szednie. Teljesen megfoghatatlan számomra, hogy orvosi utasításra hogyan hagyhatta abba a gyógyszert.


Amúgy azok alapján, amiket írtál róla, gyanítom, hogy inkább borderline szem.zavar lehet, ahogy 5-ös is írta. A bipoláris nem ilyen. A bipolárisnak az a lényege, hogy az ember vagy rohadt depressziós, vagy "pörög", esetleg kevert állapotban van. De az undokoskodás, a másik kikészítése az a borderline-ok specialitása.

2023. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* borderline szem.zavarA
2023. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is valószínűbbnek tartom, hogy borderline, már csak az állandó szeret/gyűlöl váltakozások miatt is, de nem vagyok orvos, hogy diagnosztizáljam.
2023. júl. 1. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!