Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarra bevált gyógyszere...

Alvászavarra bevált gyógyszerek, tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alvászavarral küszködök már kamasz korom óta. Onnantól, ha elalszom, már minden rendben van, nem ébredek fel, kényelmesen végig tudom aludni a 7-8 órát. Viszont sokszor csak hajnali 5 után sikerül elaludni, ezzel teljesen tönkretéve a következő napom hatékonyságát.


Korábban marihuánával sikerült orvosolni ezt a helyzetet, viszont ´mostanában´ sokszor szorongok a "jóéjtcigim" közben és után is.


Tekintettel arra, hogy itthon ez nem teljesen legális, minden neszre megriadok a cigi közben, rettegek a lebukástól, ezért tavaly tavasszal abbahagytam ezt a szokást. Kb. 10 évig jól működött ez a módszer. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, mert attól csak felpörgök, és megnehezíti az alvást.


Nap közben nem fogyasztok koffein forrást (sem kávét, sem teákat, kólát).


Ideiglenesen egy közeli ismerősöm néhány szem Frontinjét elcsipegettem esténként (kezdetben 0.5 mg, néhány hét után már 1 mg kellett a kedvező hatáshoz).

Nem volt mellékhatása, bevételt követően megnyugodtam, és max. 1 órán belül aludtam mint a bunda, reggel kipihenten ébredtem.


Sok olvasás után arra jutottam, hogy a benzok (Frontin,Xanax,..) nagyon erős függőséget okoznak, nem érdemes huzamosabb ideig használni őket, mert az elhagyása igazán próbára teszi a szervezetet.


Eljutottam arra a pontra, hogy felkeresek egy pszichiátert, akinek a fent leírtakat részletesebben elmesélem, remélve, hogy közösen találunk egy megoldást az alvás problémámra.


Nektek szorongásra, alvászavarra mi az ami bevált gyógyszer hosszabb távon, a lehető legkevesebb mellékhatással? Nem szeretnék mást, csak jókat aludni, és kipihenten ébredni és a szorongásom csökkenteni.


(Természetesen a rendszeres sport, citromfű, magnézium, melatonin, b-vitamin komplexen már rég túl vagyok, ezek nem hoztak érdemi változást, ennek ellenére a sport és a vitaminok folyamatosan mennek.)


2023. febr. 4. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.Dettó ugyanebbe kezdek belecsöpenni 4-5 napja kezdődööt egy fülcsengéssel a dolog és este lefekvésnél elkezdtem arra koncentrálni figyelni.


Na most 3 nap után már aarra kezdtem át térni hogy azon kezdtem el szorongani hogy nemtudok elaludni 3 napja nehezen is alszom el tegnap pl 3-4 lehetett hajnalban és 10 után feküdtem le .Régóta szorongok évek óta már és folyamatosan romlott a helyzet kezdve azzal hogy egy pohár kólával kezdőtt az egész hogy megremegett egyik napról a másikra a kezemben de úgy hogy elképesztő volt maga az érzés.


És igy haladva ment a munka rovására papir kitöltésnél,aláirásnál kézremegés és szépen lassan idáig jutottam én is.Én is pszichológushoz készülök + neurológiára is megnézetni magam az idegeket én ezt is javasolnám mert ezek egyértelműen elvonási tünetek is lehetnek + stressz és szorongás is nálad is .Szóval fel a fejjel és küzdjük le ezt :) Kitartást és tudd hogy nemvagy ebben egyedül

2023. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Vezetett meditáció?
2023. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Benne vagyok a történetben, tudjatok róla pszichológus kb. 2-3 ülés után relaxációt fog tanítani. Itt kognitív viselkedés terápia kell, azt általában pszichiáter csinálja. Úgyhogy kérdező jó gondolat szakemberhez fordulni. Egyértelmű a szorongás nálad is.
2023. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a pszichológus úgyis továbbitani fogja a pácienst ha szükségét látja. De lehet a szorongással leküzdésével az idő haladtával enyhülni fognak a tünetek.
2023. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!