Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek késztetése van a...

Akinek késztetése van a rendszeres külföldi utazásra, annak mi állhat a pszichológiai hátterében?

Figyelt kérdés
Erre gyakori válasz az új országok, helyek, kultúrák stb. megismerése. Engem a mélyebb okok érdekelnek. Nem tudom elképzelni hogy annyi ember nem bír megmaradni a lakhelyén vagy belföldön hogy mindig külföldre „kell” utaznia. Milyen ok lehet a háttérben? Érdekes például hogy a covidos idők alatt is rengetegen nem a hétköznapi nehezítő tényezők miatt panaszkodtak hanem mert nem utazhatnak akadálytalanul külföldre. Nincs gondom az utazással, csak nem értem az okát hogy rengeteg embernek -akik nem is feltétlenül gazdagok- létszükséglete hogy párhavonta egész heteket külföldön töltsön. Ugyanis sok esetben erről van szó. Nem elég nekik a kétévente vagy évente való nagyobb külföldi nyaralás. Hanem rendszeres igény ill. elvárás ez számukra. Lehetőleg mindig máshova. Megnövekedett az ingerküszöbük, kevés inger éri őket belföldön, annyira egyhangú számukra a hely vagy környék ahol élnek hogy kell számukra a folyamatos változatosság? Ők a covidhoz hasonló -akár hosszabb- időszakokat hogy bírnák ki külföldre utazás nélkül?

2023. febr. 5. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Valószínű hogy nagyobb stressz-szint a kényelmes nekik, több újdonságra vágynak. Szerintem ez az agyi anyagcserén is múlik.
2023. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezek is igazak, de felvágás is benne lehet. A strigula is, hohy elmondhassák ők itt is jártak. Meg igen az új ingerek, élmények.
2023. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Ha már stressz szint, akkor szóba jönnek az extrém sportok mint adrenalin növelő tevékenységek. Viszont azok a többségüknek már túl soknak számít.
2023. febr. 5. 20:53
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért zavar téged, ha 3-4 havonta átugrom egy hosszú hétvégére vmelyik szomszédos országba? 😂
2023. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jogos kérdés, 40-50 éve az emberek jól meg tudtak lenni sok utazás nélkül is, én most is megvagyok. Van otthonom, kertem, azt alakítom úgy, hogy élvezzem benne a mindennapokat, olvasgatok és jövök-megyek a városban, néha elbuszozok vagy vonatozok egy másikba (akár Split is lehet az). Jól megvagyok. Nem kifelé élek :)
2023. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Bármilyen hihetetlen, a legtöbb ember aki utazik, nem mások miatt utazgat, nem "kifelé él", ahogy az előző kertészkedő válaszoló gúnyosan megjegyezte, hanem egyszerűen szeret utazni, világot látni. Ez rengeteg pénz, energia és idő, azért hogy flancoljanak, nem fognak ennyi mindent befektetni, nyugi.

Régen én is nagy utazó voltam, és sehova se töltöttem föl a képeket, egyszerűen volt bennem kalandvágy. Ma már ez nincsen, nem vagyok olyan fiatal már, de sokat láttam, örülök neki. Szegényebb lenne az életem, ha nem lenne olyan kitekintésem a világra, mint amit megszereztem. Látom azt is ha hazugságokat írnak külföldről, mert saját szememmel láttam dolgokat, éltem is éveket néhány országban. Örülök, hogy nem mások véleményére kell támaszkodnom sok esetben, hanem saját élményeim vannak. Sokkal talpraesettebb, erősebb, szélesebb látókörű ember lettem az utazások által. Ezt nem lehet könyvből meftanulni. Bizonyos dolgokat csak tapasztalás és élmények útján lehet megtanulni. Igen meg lehet lenni egy faluban is, le lehet élni egy életet, csak kérdés, hogy milyet és kinek felel meg ennyi.

2023. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Az még hozzátartozik, hogy nem is annyira magánügy, mert reméljük, nem minden ember igénye ez, elképesztően negatív hatása van az utazásnak a környezetre (repülő, de az autó se túl környezetbarát).
2023. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
7es a netezésnek még rosszabb környezeti hatásai vannak, szóval érdemes mindenkinek először a saját háza táján sepregetni.
2023. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8,

Ez természetesen nem igaz, valamint relatív, de az biztos, hogy kevésbé elkerülhető a használata…

2023. febr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Másik: a jelek szerint 8-as netezik és talán repül is, ami dupla gondot jelenthet (csak feltételezés, talán nem repül).
2023. febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!